13:46 04.04.2018

Кабмін схвалив спільну з ЄС програму фінансування Фонду енергоефективності у розмірі EUR268 млн

2 хв читати
Кабмін схвалив спільну з ЄС програму фінансування Фонду енергоефективності у розмірі EUR268 млн

Кабінет Міністрів на засіданні в середу затвердив проект розпорядження про підписання договору з Європейською комісією (ЄК) про фінансування "Програми підтримки енергоефективності в Україні - ЕЕ4U" строком на сім років.

"Затвердження проекту розпорядження створить правові підстави для підписання договору про фінансування заходу "Програма підтримки енергоефективності в Україні - ЕЕ4U" з метою фінансування ЄК заходів, спрямованих на сприяння підвищенню енергоефективності у житловому секторі України, зменшення викидів CO2 і надання допомоги індивідуальним домогосподарствам або групам домогосподарств (ОСББ) у здійсненні інвестицій в енергоефективність своїх будинків на загальну суму EUR268 млн", - зазначається в пояснювальній записці до документа.

Як повідомляється в проекті договору, фінансування з бюджету Європейського союзу здійснюється на підставі "Європейського інструменту сусідства", максимальний внесок від ЄС становить EUR50 млн.

Водночас уточнюється, що співфінансування програми як третьої сторони здійснюватиметься з боку Німеччини у розмірі EUR15 млн (терміном на чотири роки) і України і на суму EUR203 млн (близько 1,6 млрд грн щорічно протягом п'яти років).

"Подальші внески донорів до Фонду можна очікувати з часом. Найімовірнішими кандидатами є країни-члени ЄС та інші країни-члени Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології (E5Р)", - зазначається в договорі.

Внесок ЄС у Цільовий фонд багатьох донорів (ЦФМД) буде спрямований на підтримку діяльності українського Фонду енергоефективності. Під наглядом ЦФМД банкам-партнерам (державні та приватні українські банки) буде доручено встановлення зв'язків з бенефіціарами (отримувачами грантів), а також прийом, обробка і схвалення заявок.

Згідно з угодою, Фонд здійснюватиме обробку всіх заявок на отримання грантів відповідно до технічної інструкції та надавати їх на узгодження ЦФМД. Після схвалення проектів банки отримуватимуть і надаватимуть кошти громадянам.

При цьому кошти ЦФМД і Фонду будуть змішуватися на рівні банків-партнерів. Грантовий компонент виплачуватимуть після завершення проекту із реконструкції будинків і проведення фінансової та технічної перевірки. Керівник ЦФМД для цих цілей обере два державних і два приватних банки.

Як зазначається в документі, програма сприятим розробці банками-партнерами кредитного продукту для ОСББ разом із необхідними стандартами оцінки платоспроможності позичальників, маркетинговими матеріалами і каналами продажу тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА