13:48 13.01.2019

Опозиція Білорусі закликає бізнес перейти на національну мову, а владу - обмежити трансляцію російських телеканалів

2 хв читати

Опозиційна партія "Білоруський народний фронт (БНФ) оголосила 2019-й роком білоруської мови, назвавши її "найважливішим фактором національної безпеки" в умовах активізації "інформаційних атак проти Білорусі".

"Білоруська мова - найважливіший фактор національної безпеки для незалежної білоруської держави. (...) Беручи до уваги активізацію (. . .) інформаційних атак проти Білорусі і білорусів, ми проголошуємо 2019 рік роком білоруської мови", - йдеться в заяві, ухваленій в суботу на засіданні сойму партії.

Партія закликала всіх жителів республіки вивчати та вдосконалювати ступінь володіння білоруською мовою, а також використовувати її у всіх життєвих ситуаціях, ініціювати створення білоруськомовних груп і рухів у навчальних закладах різних рівнів.

Крім того, БНФ закликала всіх білорусів під час перепису населення в жовтні 2019 року вказати білоруську мову як рідну і мову повсякденного спілкування вдома.

Білоруський бізнес, усіх виробників товарів і послуг автори заяви закликали використовувати білоруську мову в рекламних кампаніях, в оформленні товарів, в комунікації з покупцями.

Крім того, БНФ вимагає від влади республіки обмежити трансляцію російських телеканалів, замінивши їх програмами власного виробництва або збалансованим набором іноземних телепрограм з інших країн.

Крім того, партія вимагає від влади ухвалення актів законодавства білоруською мовою і закликає розширити використання білоруської мови в системі освіти.

У партії нагадали, що з 1 січня 2019 року всі інтернет-сайти державних органів, підприємств і організацій республіки повинні мати білоруськомовні версії, і заявили, що "пильно відслідковуватимуть виконання цієї норми законодавства".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Важливо, щоб лідери з великим політичним впливом допомагали залучати до Саміту миру інших лідерів, які все ще балансують між Україною та Росією

Київ пропонує європейські варіанти змін до розподілу повноважень між державною та місцевою владами - заступник мера

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА