12:46 19.05.2018

Інвестиції в "Північний потік 2" – це підтримка розпаду єдиної Європи, вважає Порошенко

2 хв читати
Інвестиції в "Північний потік 2" – це підтримка розпаду єдиної Європи, вважає Порошенко

Російський газопровід "Північний потік-2" – це геополітичний проект Кремля, який не має нічого спільного з економічними та соціальними інтересами, а переслідує мету знищення єдності Європи, заявляє президент України Петро Порошенко.

У своїй авторській статті для газети Frankfurter allgemeine Zeitung, опублікованій 18 травня, П.Порошенко наголошує, що "Північний потік-2" – це одна з трагічних помилок історичного масштабу з немислимими наслідками.

"Абсолютно геополітичний проект Кремля, який не має нічого спільного з економічними і соціальними інтересами, і має на меті насамперед знищення єдності Європи, а згодом – її підпорядкування. Це завжди було ідеологією російської енергетичної політики. Сьогодні немає підстав вважати інакше – доки російська агресія проти України і Заходу не буде фактично зупинена, а Кремль не почне поважати міжнародний закон і порядок", – пише президент у своїй статті.

П.Порошенко висловив переконання, що за нинішніх обставин будь-який масштабний пан'європейський проект із Кремлем буде умиротворенням агресора, а не проявом сили. І як тільки "Північний потік-2" буде наповнений російським газом, "Кремль не утримається від ще більш жорстокого наступу на наші спільні цінності". "Навіть гірше, це дасть Росії перевагу", – наголосив президент.

Крім того президент України застеріг щодо довіри до обіцянок "яскравих дивідендів" Кремля. "Не вірте в те, що "Газпром" має намір дотримуватися угод. Його надійність вже значно скомпрометована. І останній приклад – невизнання "Газпромом" рішення Стокгольмського арбітражу на користь України. Важко бути надійним партнером, коли ви покликані бути енергетичним важелем Кремля у його геополітичних іграх", – зазначив П.Порошенко.

"Таким чином, інвестиції в "Північний потік 2" – це інвестиції в розпад Європи. Чи справді Європа так потребує ще одного газопроводу з Росії?", – підсумував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА