12:48 24.12.2020

Кулеба: Короткострокова мета України у відносинах з РФ - вихід на принцип мирного співіснування

2 хв читати
Кулеба: Короткострокова мета України у відносинах з РФ - вихід на принцип мирного співіснування

Короткострокова мета України у відносинах із Росією - вихід на принцип мирного співіснування, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Особисто я вважаю, що короткострокова мета в наших відносинах з РФ - це вихід на принцип мирного співіснування. Наразі триває війна між Росією і Україною. Це факт. Ми повинні припинити війну, повернути мир в Україну, відновити нашу територіальну цілісність. Але ми розуміємо, що Росія від цього не зміниться, навіть коли ми досягнемо цього результату, і стратегічні цілі Росії щодо України залишаться незмінними. А це деструктивні, руйнівні сили", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в четвер.

Тому, за його словами, вихід на принцип мирного співіснування відповідав би інтересам України.

"Потім, зі зміною політики - це вже довгострокова мета, - коли Росія усвідомлює неминучість української незалежності, суверенітету, українського існування як частини західного світу і члена НАТО і ЄС, ми можемо перейти до принципу співіснування, коли ми терпітимемо одне одного й дивитимемося в нові можливості", - розповів міністр.

Кулеба зазначив, що після цього вже можна буде зазирнути далі й "дивитися, на що ми можемо виходити з РФ".

"Думаю, що будь-яка людина, спроможна тверезо мислити, розуміє, що без стратегії щодо відносин з РФ ми не можемо гарантувати нашу безпеку й чітко вибудовувати стратегічні перспективи розвитку нашої економіки, навіть якщо взяти, наприклад, питання транзиту через РФ або тих економічних обмежень, які може впроваджувати РФ стосовно доступу українських товарів на її ринок. Нам потрібно навчитися жити з тією Росією, яку ми маємо під боком. І для цього потрібно дуже тверезо, з холодним розумом на неї подивитися", - пояснив він.

Крім того, міністр додав, що розуміння необхідності цієї стратегії є не лише у МЗС.

"Я розмовляю з колегами і в уряді, і в Раді національної безпеки і оборони. Ми говоримо про це, і є певні напрацювання", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА