16:07 31.10.2019

Угорщина в останній момент зняла вето із заяви комісії Україна-НАТО - Сіярто

2 хв читати
Угорщина в останній момент зняла вето із заяви комісії Україна-НАТО - Сіярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт зняв своє вето з прийняття заяви комісії Україна-НАТО, оскільки в останній момент угорські пропозиції до документа було враховано, повідомляє інтернет-видання "Європейська правда" з посиланням на угорське держагентство MTI.

У четвер уранці глава МЗС Угорщини заявив, що посли НАТО та України прийняли документ, до якого "останньої хвилини, вже після офіційного дедлайну", було внесено угорські пропозиції.

"Врешті-решт, наші пропозиції було враховано, тому спільна заява рішуче виступає за ущемлену угорську громаду та закликає Україну дотримуватися міжнародних правил і стандартів міжнародних організацій", - сказав Сіярто.

У середу на Євразійському саміті у Будапешті Сіярто сказав, що Угорщина заблокувала спільну заяву послів НАТО та України, оскільки її пропозиції було відхилено. Він зазначив, що "позбавлення прав меншості однієї із країн-учасниць НАТО щонайменше заслуговує згадки в такому документі". Крім того, Будапешт хотів, щоб у заяві містилося положення про відновлення цих прав.

На сайті НАТО у четвер вранці англійською мовою було розміщено заяву комісії НАТО-Україна із 11 пунктів. Текст також розміщено українською мовою у Facebook місії України-НАТО.

Зокрема, у п. 6 йдеться: "Країни-члени НАТО високо оцінили успішне проведення мирних і конкурентних виборів в Україні у 2019 році, результати яких відображають волю українського народу. Українські виборці надали новому уряду та парламенту подальшу можливість продовжувати широкомасштабні реформи, які мають повністю відповідати міжнародним зобов'язанням України.

Успіх цих реформ, включаючи боротьбу з корупцією, матиме вирішальне значення для побудови фундаменту процвітаючої та мирної України, міцно закріпленої серед європейських демократій, прихильних загальним цінностям, принципам поваги прав людини, меншин і верховенства права.

У зв'язку з цим країни-члени НАТО закликають Україну якомога краще використовувати інструменти, наявні в рамках Комісії Україна-НАТО, зокрема Річну національну програму, заради досягнення мети, яка полягає у виконанні принципів і стандартів НАТО. У тому, що стосується закону про освіту, ухваленого Верховною Радою у вересні 2017 року, країни-члени НАТО закликають Україну повністю впровадити рекомендації та висновки Венеціанської комісії. Україна висловлює готовність виконати".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада має намір заборонити під час війни розголошення окремих відомостей із судових рішень

Кількість ворожих атак на фронті зросла до 79, окупанти авіаударами зрівнюють із землею Вовчанськ

Кількість жертв російського ракетного удару по Одесі 29 квітня збільшилася до восьми - у лікарні померла чотирирічна дівчинка

Визначених Укренерго лімітів вистачить Києву 24 травня в середньому на 76% потреб, діятимуть графіки відключень

Рада має намір дозволити банкам розкривати банківську таємницю на запити Мін'юсту і нотаріусів

Активні бойові зіткнення в районах Кліщіївки й Андріївки тривають - ОСУВ "Хортиця"

Прем'єр Греції підтвердив свою участь у Саміті миру

Рада має намір дати можливість засудженим працювати на підставі цивільно-правових договорів

Прем'єр-міністр Норвегії підтвердив участь країни в Саміті миру

Рада має намір розвантажити Київський міський окружний адміністративний суд від накопичених судових справ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА