11:26 14.07.2020

Відправити у відставку Ситника після ухвалення законопроекту про додаткові підстави звільнення директора НАБУ неможливо - Качура

2 хв читати
Відправити у відставку Ситника після ухвалення законопроекту про додаткові підстави звільнення директора НАБУ неможливо - Качура

У разі ухвалення Верховною Радою законопроекту №3133 щодо підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах, який встановлює додаткові підстави для звільнення керівників антикорупційних органів, відправити у відставку директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника неможливо, заявив народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура.

"Звільнення Ситника на підставі цього законопроекту не відбудеться, але ми закладаємо інституціональні підстави для того, щоб таке звільнення однозначно відбулося, якщо повториться подібний випадок", - сказав Качура журналістам у вівторок перед засіданням Верховної Ради.

Член фракції "Слуга народу" пояснив цю позицію тим, що закон не має зворотної дії, і тому його норми поширюватимуться вже на подальші можливі корупційні злочини керівництва органів антикорупційної інфраструктури.

Депутат зазначив, що в разі ухвалення законопроекту його норми поширяться і на директора Державного бюро розслідувань, і на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Стосовно Ситника все зрозуміло: потрібно проводити аудит (НАБУ - ІФ), потрібно давати оцінку його діяльності на цій посаді і треба звільняти цього Ситника і Холодницького (керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький - ІФ)", - додав Олександр Качура.

Як повідомлялося, парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності цього тижня рекомендував Верховній Раді ухвалити в першому читанні законопроект №3133 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах". Його автори пропонують виправити неточності в законах "Про держохорону органів держвлади України та посадових осіб", "Про прокуратуру", "Про НАБУ ", "Про Держбюро розслідувань", а також привести поняття, використовувані в цих законах, у відповідність до положень закону "Про запобігання корупції".

Пропонується, зокрема, доповнити закон "Про НАБУ" положенням про те, що однією з підстав звільнення директора НАБУ (з моменту створення - Артем Ситник) з посади є набуття законної сили рішенням суду щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА