13:26 04.02.2020

ВР попередньо схвалила скорочення кількості нардепів до 300 і перехід на пропорційну виборчу систему

2 хв читати
ВР попередньо схвалила скорочення кількості нардепів до 300 і перехід на пропорційну виборчу систему

 Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект №1017 "Про внесення змін до ст. 76 і 77 Конституції України", яким пропонується скоротити кількість народних депутатів до 300, а обирати їх за пропорційною системою.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідну постанову на засіданні у вівторок проголосували 236 народних депутатів.

У своєму законопроекті президент Володимир Зеленський пропонує в ст.76 Конституції України закріпити положення про кількісний склад Верховної Ради в 300 народних депутатів (відповідно до чинної редакції Конституції їх 450), яких обирають на п'ять років (ця норма не змінюється).

В Основному законі пропонується прописати, що "народним депутатом України може бути громадянин України ("може бути обраний громадянин України" - в поточній редакції), який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу, постійно проживає в Україні не менше ніж останніх п'ять років і володіє державною мовою ("і проживає в Україні протягом останніх п'яти років" - в нинішній редакції Конституції)".

У законопроекті наголошується, що "не може бути народним депутатом України (зараз - "обраним до Верховної Ради України") громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо цю судимість не погашено і не знято в установленому законом порядку".

У ст.77 Конституції також пропонується закріпити, що Верховну Раду обирають за пропорційною системою. При цьому залишається формулювання, що порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Перехідні положення законопроекту передбачають, що Верховна Рада, обрана до набуття чинності цим законом, продовжує виконувати свої обов'язки до наступних виборів народних депутатів України.

3 вересня 2029 року ВР внесла до порядку денного сесії і направила до Конституційного Суду України президентський законопроект №1017. 18 грудня були отримано висновок КС (від 16 грудня 2019 р. № 8-в/2019) щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Згідно з процедурою розгляду конституційних змін, Верховна Рада має керувати відповідний законопроект до Конституційного Суду для отримання висновку про відповідність ініціативи ст.157 і ст.158 Основному закону. Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше ніж 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, ВР може розглядати його для ухвалення в цілому. Для цього буде потрібно щонайменше 300 голосів парламентаріїв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

"УДАР Віталія Кличка" пропонує ввести декларування  відсутності зв'язків з рф для бізнесу

Іспанія визнає державу Палестина в кордонах 1967 року - ЗМІ

На Парламентській асамблеї НАТО ми закликали країни Альянсу зняти обмеження на удари по цілям в Росії - Порошенко

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Джонсон про удари американською зброєю по РФ: Треба дозволити Україні вести війну так, як вони вважають за потрібне

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА