20:56 30.10.2019

Орбан закликав не змішувати відносини Угорщини, України та Росії

2 хв читати
Орбан закликав не змішувати відносини Угорщини, України та Росії

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що відносини між Будапештом і Києвом не можна розглядати в контексті угорсько-російських відносин.

"Коли ЗМІ пишуть про відносини Угорщини та України, дуже часто чомусь вони пояснюють цю ситуацію в контексті російсько-угорському. Я думаю, що це неприйнятно. Наші відносини з Україною потрібно інтерпретувати в контексті угорсько-українських відносин. Я думаю, що це єдиний спосіб зрозуміти ситуацію", - заявив Орбан на прес-конференції після переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

За його словами, Угорщина у відносинах з Україною "висловлює свою позицію, враховуючи свої власні національні інтереси". "Тут змішування одного питання з іншим вводить нас в оману. Ми, угорська сторона, вирішуємо свої власні національні проблеми й боремося за свої власні національні інтереси", - наголосив Орбан.

Прем'єр Угорщини висловив сподівання на поліпшення відносин з Україною. "Це не перебільшення, якщо я скажу, що попередній уряд України проводив антиугорську політику, зараз нове керівництво, і ми сподіваємося на нові позитивні можливості", - зазначив він.

Він сподівається також, що в майбутньому Угорщина зможе налагодити позитивний діалог з Україною і вирішити питання з угорською меншиною в цій країні.

"Я оптимістично дивлюся в майбутнє, я сподіваюся, що зможемо зробити значний прогрес у наступні тижні та місяці, але тільки тоді, якщо ми зможемо наполягти на своїх інтересах", - додав Орбан.

У середу Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо України, яку має затвердити Північноатлантична рада, що перебуває з візитом в Україні. Згідно з повідомленням угорського сайту Daily News Hungary, міністр закордонних справ Петер Сіярто під час Євразійського форуму в Будапешті заявив, що Угорщина "не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців, які живуть на заході України, заради геополітичних інтересів".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА