16:24 27.04.2019

Філарет: Ми незадоволені статусом митрополії

1 хв читати
Філарет: Ми незадоволені статусом митрополії

Православна церква України незадоволена статусом митрополії і сподівається, що колись світове православ'я визнає українську церкву патріархатом, заявляє почесний патріарх ПЦУ Філарет.

"ПЦУ офіційно визнана Вселенським патріархом. Але в Україні існує Київський патріархат. Тому що ми не задоволені статусом митрополії. Ми більше ніж 25 років існуємо як патріархат. І народ обирав патріархів. Я - третій патріарх. А до мене були патріарх Володимир, патріарх Мстислав. Патріархи були!", - сказав Філарет в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"І тому для України ми патріархат. А для зовнішнього світу, тобто для православного світу, ми Київська митрополія. Але віримо, що настане час, коли все православ'я визнає українську церкву не митрополією, а патріархатом. Коли об'єднаємо все українське православ'я в одну церкву, прийде час визнання Київського Патріархату. Коли буде? Буде це тоді, коли об'єднаємо все українське православ'я в одну церкву, тоді і прийде час ніж визнання Київського Патріархату", –зазначив Філарет.

Він переконаний, що прийде час, коли всі православні церкви, зокрема і російська, визнають Православну церкву України.

"Ми переконані, що прийде час, коли всі церкви, зокрема і російська, визнають українську церкву. Чому визнають? А тому, що вона велика, майже рівна буде Московському патріархату, і не визнавати таку церкву - неможливо", - сказав Філарет.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА