20:47 01.02.2020

Єрмак сподівається, що Україна приїде на наступну "нормандську зустріч" із новим пакетом домовленостей, які дозволять провести в жовтні місцеві вибори в усій країні, включно з ОРДЛО

2 хв читати
Єрмак сподівається, що Україна приїде на наступну "нормандську зустріч" із новим пакетом домовленостей, які дозволять провести в жовтні місцеві вибори в усій країні, включно з ОРДЛО

Помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак сподівається, що українська сторона приїде на наступну зустріч в нормандському форматі з новим пакетом домовленостей, які дозволять провести в жовтні місцеві вибори на всій території України, включно з ОРДЛО.

"Уже через три місяці буде наступна зустріч лідерів в нормандському форматі. Я сподіваюся, що вона відбудеться, і я дуже сподіваюся, що Україна прийде на цю зустріч із новим пакетом домовленостей. Сподіваюся, що ми зробимо такі кроки для того, щоб місцеві вибори, за українським законом, відбулися на всій території України (включно з ОРДЛО - ІФ) у кінці жовтня", - сказав він в інтерв'ю творцеві YouTube-каналу "KRYM - критичне мислення" Володимиру Федорину.

Єрмак зазначив, що це можуть назвати занадто оптимістичним сценарієм. "Але коли мені говорили, що це нереально, щоб ви повернули Сенцова. Але президент це зробив. Ви пам'ятаєте, скільки років, скільки світових лідерів, діячів мистецтва зверталися, обговорювали, але Зеленський це зробив, пообіцяв і зробив", - вказав він.

Помічник Зеленського підкреслив, що вибори за українським законодавством неможливо проводити на тих територіях, де перебувають незаконні іноземні збройні формування, і якщо український уряд не контролює кордон.

"У мене, як і у всіх, багато питань до Мінських угод, але це єдиний документ, який сьогодні узгоджений, підписаний, і там дійсно є положення, згідно з якими кордон передається після виборів. Президент Зеленський сказав в Парижі, що ми не можемо з цим погодитися, тому що це суперечить українському законодавству", - зазначив він.

За словами Єрмака, саме тому українська сторона порушує питання про те, як сьогодні зробити так, щоб кордон до виборів був переданий під контроль України.

"Чому ви проти? Якщо необхідні сьогодні якісь гарантії, ще щось, давайте говорити. У мене є досвід різних складних переговорів. І є необхідність почути, навіть якщо тобі сьогодні абсолютно неприємна позиція іншої сторони, але для якогось руху вперед потрібно почути, зрозуміти цю філософію і спробувати зробити все, щоб сьогодні, не поступаючись своїми інтересами, знайти вихід з цієї ситуації", - пояснив він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА