18:17 23.11.2018

Номенклатуру медичних закупівель із 2020 року формуватимуть агентства медичних технологій - заступник голови МОЗ

2 хв читати
Номенклатуру медичних закупівель із 2020 року формуватимуть агентства медичних технологій - заступник голови МОЗ

Номенклатуру медичних закупівель із 2020 року формуватимуть агентства медичних технологій (HTA, health technology agency), що оцінюють терапевтичний та економічний ефект застосування лікарських засобів, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина.

"Наразі МОЗ формує номенклатури за допомогою залучення експертів, - так склалося історично. Але міжнародний досвід показує, що номенклатуру лікарських засобів, якими забезпечує держава, більш ефективно формують так звані агентства медичних технологій (HTA), що оцінюють терапевтичний та економічний ефект їхнього застосування. Зародком такого агентства є Експертний комітет із формування Національного переліку основних лікарських засобів, який надалі розвиватиметься та посилюватиметься", - сказав вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

О.Стефанишина зазначила, що впровадження HTA, організацій, які оцінюють медичні технології відбуватиметься поступово в 2019 році.

"У 2020 році, коли МОЗ почне працювати на повну потужність, ми розділимо функції: НТА формуватиме номенклатру, а МОЗ – здійснюватиме закупівлю. МОЗ при цьому виконуватиме функцію формування політики, а проводити безпосередньо закупівлі - це функція, не властива МОЗ", - наголосила заступник міністра.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я зареєструвало ДП "Медичні закупівлі України" (МОЗ), яке отримає статус централізованої закупівельної організації. МОЗ поступово перейматиме практики закупівель ліків у міжнародних організацій і з 2020 року зможе повноцінно здійснювати закупівлі за кошти держбюджету. Національне закупівельне агентство розпочне свою пілотну роботу з придбання медикаментів і медвиробів для виконання програми Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

У серпні 2017 року Кабмін затвердив концепцію реформування системи закупівель лікарських засобів, що передбачає створення Національного закупівельного агентства, яке здійснюватиме закупівлю препаратів і виробів медичного призначення (ВМП) на національному та місцевому рівнях.

Наразі міжнародні організації - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) і британське закупівельне агентство Crown Agents, які в 2015 році Україна залучила для закупівлі медичних товарів і препаратів, - займаються забезпеченням 40 державних програм (близько 500 медикаментів і 700 виробів медпризначення).


Повний текст інтерв'ю О.Стефанишиної читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна"

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Медмережа "Добробут" відкрила дві власні діагностичні лабораторії

Проєкт постанови уряду про діяльність онлайн-сервісів цінових агрегаторів медикаментів буде доопрацьовано

Superhumans Center отримав EUR4,7 млн від МЗС Нідерландів для відкриття реабілітаційних центрів в Україні

До сфери управління МОЗ перейшли вже 16 обласних бюро судмедекспертизи

ТЧХУ надає послуги з ментальної та фізичної реабілітації

Компанія "Байєр" призначила нового керівника фармацевтичного підрозділу в Україні

Медгрупа ADONIS запустила програми реабілітації для демобілізованих співробітників компаній

Делегацію України на 77-му сесію Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я очолив міністр Ляшко

Кабмін дозволив використання канабісу в навчальних цілях, науково-технічній діяльності, виробництві ліків для застосування в медпрактиці

АПАУ прокоментувала повідомлення про нібито заборону роботи маркетплейсів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА