20:42 28.11.2019

У "Євросолідарності", "Голосі" та "Батьківщині" окреслили "червоні лінії" для Зеленського на зустрічі в "нормандському форматі"

3 хв читати
У "Євросолідарності", "Голосі" та "Батьківщині" окреслили "червоні лінії" для Зеленського на зустрічі в "нормандському форматі"

Народні депутати Альона Шкрум (ВО "Батьківщина"), Михайло Забродський ("Європейська солідарність") і Леся Василенко ("Голос") на прес-конференції окреслили для президента Володимира Зеленського "червоні лінії", переступити які, як вважають парламентарі, глава держави не має права.

Як повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", представник президента, народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура не зміг бути на дискусії і передав модератору заходу листа, в якому окреслив позицію своєї політичної сили та Володимира Зеленського щодо переговорів у "нормандському форматі".

"Президент поїде на "нормандську зустріч" до Парижа з позицією, яка буде відомою і зрозумілою українському народу, він не приховуватиме переговорної позиції від українців. Вона будуватиметься на принципах захисту суверенітету і територіальної цілісності України, вимоги припинити вогонь та обміну полоненими", - повідомляється у зверненні Качури, яке було представлено на прес-конференції в четвер.

Окрім цього, в тексті листа зазначено, що перед поїздкою до Парижа президент України проведе низку консультацій з органами державної влади і суспільством, а результати зустрічі не може бути імплементовано без згоди вищезгаданих суб'єктів.

Народний депутат фракції "Євросолідарність" Михайло Забродський розкритикував позицію колеги зі "Слуги народу" за відсутність конкретики і чітких пунктів плану дій. Він окреслив пункти можливих домовленостей, які для нього та його політичної сили є неприйнятними.

"По-перше, ми чітко розуміємо, що дедалі частіше до питань "нормандського формату" додаються питання енергетики. Ця вимога Росії з'явилася буквально місяць тому, і, на думку деяких російських чиновників, питання газових контрактів має стати однією з головних тем переговорів. Наступне, чого не варто, на наш погляд, робити - крок до прямих переговорів із так званими Л/ДНР, оскільки таким чином ми де-факто визнаємо їх і виведемо Росію з цього процесу. Третє, чого не можна робити, - це погоджуватися на "формулу Штайнмаєра" в тому вигляді, як її бачить Москва - "спочатку вибори, а потім кордон". І останнє питання - це питання амністії, яке по-різному подається, але підсумок його один - якщо ми амністуємо всіх, то покажемо, що в Україні є безкарність, яка потім породить вседозволеність", - переконаний Михайло Забродський.

Його колега з фракції "Голос", нардеп Леся Василенко також визначила принципові для її політичної сили питання в контексті нормандської зустрічі.

"Зустрічатися на будь-яких рівнях для того, щоб обговорювати Мінські домовленості немає жодного сенсу. Мінські угоди 2014 і 2015 років - це нікчемні і недійсні документи і з точки зору міжнародного права, і з точки зору національного. Це угоди, підписані під тиском, що означає відсутність у них юридичної сили відповідно до Віденської конвенції", - зазначає Василенко.

За її словами, президент має везти на зустріч у Парижі свій порядок денний, в якому саме РФ буде визнано агресором, а акт агресії триватиме доти, доки не буде відновлено правопорядок на окупованих територіях, припинено всі військові дії, повернено всі українські території, виплачено компенсацію за збитки, зазнані внаслідок війни та окупації. Останнім пунктом вимог України має стати покарання винних.

Представник ВО "Батьківщина", нардеп Альона Шкрум заявила про незмінність позиції своєї політсили і конкретизувала її у вигляді переліку так званих червоних ліній. У цій ситуації вони практично повністю збіглися з позиціями Михайла Забродського. Відмінності стосувалися бачення амністії для представників "Л/ДНР".

Якщо для депутата від "Євросолідарності" вона неприйнятна, то у ВО "Батьківщина" вважають, що обговорювати це питання варто після закінчення війни і повернення окупованих територій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА