13:40 10.07.2020

Голова СММ ОБСЄ в Україні закликав відвести озброєння з житлових районів на Донбасі

2 хв читати
Голова СММ ОБСЄ в Україні закликав відвести озброєння з житлових районів на Донбасі

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ констатувала п'ятиразове збільшення кількості військової техніки, розміщеної поблизу лінії зіткнення на Донбасі, включно із житловими районами та поблизу них, заявив голова СММ ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік.

Водночас він закликав сторони відвести озброєння та ліквідувати позиції, розміщені в житлових районах і поблизу них обабіч лінії зіткнення.

"Місія констатувала п'ятиразове збільшення кількості військової техніки, розміщеної поблизу лінії зіткнення, включно з житловими районами і біля них. Періоди підвищеної напруженості супроводжувалися спалахами насильства, що призводило до зростання кількості жертв серед цивільного населення. Протягом звітного періоду СММ підтвердила інформацію про 26 жертв серед цивільного населення, з яких 21 - унаслідок обстрілів", - сказав Чевік на засіданні постійної ради ОБСЄ в четвер.

Голова місії зазначив, що за той самий період також підтверджено пошкодження внаслідок бойових дій 40 громадських і приватних об'єктів, зокрема життєво важливих об'єктів цивільної інфраструктури, шкіл, церков, будинків.

Чевік наголосив, що сторонам конфлікту на Донбасі час вжити заходів, щоб реалізувати свої політичні зобов'язання на практиці, зазначивши, що в період із 4 квітня до 20 червня було зафіксовано понад 1 300 порушень режиму припинення вогню із застосуванням озброєння, яке мало бути відведене згідно з Мінськими угодами.

Також він звернув увагу на те, що у зв'язку із закриттям контрольних пунктів в'їзду-виїзду на лінії розмежування люди не мають можливості забрати власні пенсії або позбавлені медичного лікування. "Становище цивільного населення додатково ускладнюється тим, що контрольні пункти в'їзду-виїзду зачинені з огляду на заходи, вжиті у зв'язку з пандемією COVID-19. Через це люди не мають можливості забрати власні пенсії або позбавлені медичного лікування", - пояснив голова місії.

Він також зазначив, що свободу пересування СММ у непідконтрольних уряду районах останніми місяцями обмежували ще більше, через що спостерігачі не мали можливості потрапити в ці райони. Чевік наголосив, що для роботи СММ важливо мати однакові процедури у всій країні.

Крім того, голова місії висловив занепокоєння у зв'язку з умисними діями проти персоналу та майна СММ. "Я засуджую серйозні інциденти, які, як і раніше, стаються зі співробітниками і технічними засобами місії. У червні були знищені три комплекси камер спостереження СММ, а наші безпілотні літальні апарати щодня зазнають обстрілів зі стрілецької зброї та впливу радіоперешкод", - додав він.

Чевік зробив акцент на тому, що гарантування безпеки співробітників місії було і залишається його першочерговим пріоритетом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зубко: важко переоцінити внесок Мартиненка в розвиток української журналістики

Пошукові роботи в харківському "Епіцентрі" завершено, ідентифіковано всіх 19 загиблих - Клименко

Окупанти обстріляли селище на Харківщині, поранено пенсіонера - поліція

Кількість бойових зіткнень зросла до 60, ворог значно активізувався на курахівському напрямку - Генштаб ЗСУ

Верховний Суд підтвердив чинність та обов'язковість застосування українського правопису 2019 року - мовний омбудсмен

Жителя Мартового Харківської області, який допомагав окупантам, засуджено до 11 років в'язниці - прокуратура

Є запевнення, що в рішенні саміту НАТО у Вашингтоні буде конкретна позиція про незворотність членства України в Альянсі - Стефанішина

Залишилися лише організаційні питання в контексті відкриття переговорів щодо вступу України до ЄС - Стефанішина

Унаслідок обстрілів у Нікополі загинули дві людини, одна постраждала - ОВА

Церемонія прощання з генеральним директором агентства "Інтерфакс-Україна" Олександром Мартиненком відбудеться у п'ятницю об 11.00 на Байковому кладовищі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА