17:19 18.09.2019

Радники "Нормандської четвірки" погодили текст, де прописано набуття чинності законом про особливий статус ОРДЛО лише після оцінки ОБСЄ проведених там місцевих виборів - глава МЗС

2 хв читати
Радники "Нормандської четвірки" погодили текст, де прописано набуття чинності законом про особливий статус ОРДЛО лише після оцінки ОБСЄ проведених там місцевих виборів - глава МЗС

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зазначає, що радники лідерів країн "Нормандського формату" 2 вересня в Берліні домовилися про текст, в якому написано, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) повністю набуває чинності лише після оцінки БДІПЛ ОБСЄ проведених там місцевих виборів як таких, що відбулися відповідно до високих стандартів.

"Цього разу радники "Нормандської четвірки" домовилися про конкретний текст, в якому написано, що закон про особливий статус (окремих районів Донецької та Луганської областей - ІФ) набуває чинності "в попередньому форматі" на момент проведення виборів. І остаточно цей закон набуває чинності, коли БДІПЛ ОБСЄ ухвалює рішення, що вибори відбулися відповідно до високих стандартів ОБСЄ", - сказав він у середу на спільному засіданні комітетів Верховної Ради з питань зовнішньої політики та інтеграції України з ЄС, коментуючи дискусію навколо так званої формули Штайнмаєра.

Пристайко наголосив, що серед того, про що 2 вересня домовилися радники, "більше немає ніяких слів". "Ні як вибори проводяться, ні хто перед ким, ні що вони проводяться "під дулами автоматів" або у момент отримання контролю над кордоном. Усе, що з'являється, - це "нарости", це зрозуміла людська реакція", - зазначив він.

Крім того, за словами міністра, радники глав держав "Нормандської четвірки" домовилися про вирішення питання з розведенням сил у зоні конфлікту на Донбасі на трьох раніше вже погоджених ділянках лінії зіткнення.

"Я знаю, що наші російські партнери, партнери з переговорів, я маю на увазі, висунули третю пропозицію, що має бути погоджено документ, який підпишуть лідери. Це звучить логічно, але навіть цей пункт ми, чотири радники, включно з російським представником, не обговорювали", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА