17:28 05.12.2019

ВР у першому читанні схвалила законопроект про приведення діяльності НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції

3 хв читати
ВР у першому читанні схвалила законопроект про приведення діяльності НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції

Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект №2490-1, спрямований на приведення діяльності Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у відповідність до вимог Конституції України.

За відповідну законодавчу ініціативу, авторами якої є Андрій Герус, Андрій Жупанин та Олег Семінський (усі - фракція "Слуга народу"), в четвер проголосували 262 народні депутати.

"Законопроект спрямований на приведення норм закону про НКРЕКП у відповідність до вимог Конституції України на підставі рішення Конституційного Суду від 13 червня 2019 року щодо неконституційності деяких норм закону про НКРЕКП", - сказав Герус під час представлення документа.

Він уточнив, що текст проекту було обговорено з Секретаріатом Енергетичного співтовариства й отримано його оцінку.

"Енергетичне співтовариство дало свій позитивний коментар щодо цього законопроекту, про те, що така версія не суперечить європейським правилам", - сказав голова профільного парламентського комітету.

Згідно з текстом законопроекту, оприлюдненим на парламентському сайті, НКРЕКП є постійно діючим центральним органом виконавчої влади (ЦОВВ), має спеціальний статус, його утворює Кабінет Міністрів. Нині регулятор є незалежним органом.

Комісія є колегіальним органом, що здійснює держрегулювання, моніторинг та контроль діяльності суб'єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. З урахуванням запуску з липня 2019 року нового оптового ринку електроенергії автори законопроекту пропонують додати до вже визначених повноважень комісії повноваження щодо регулювання діяльності з організації купівлі-продажу е/е на ринку "на добу наперед" і на внутрішньодобовому ринку, забезпечення купівлі е/е за "зеленим" тарифом і трейдерської діяльності.

Законопроект передбачає, що членів і керівника комісії призначають згідно з розпорядженнями уряду (на відміну від чинного закону, згідно з яким голову та членів комісії призначають указами президента) за результатами конкурсного відбору. Конкурсна комісія створюється при Кабміні у складі п'яти осіб. До комісії входять три людини за поданням профільного парламентського комітету, по одній людині - за поданням профільного міністерства і міністерства, що відповідає за регіональний розвиток і ЖКГ.

Засідання конкурсної комісії проводяться у формі відкритих слухань із забезпеченням відео- та аудіофіксації засідання на урядовому сайті, але, на відміну від чинного закону, без трансляції в режимі реального часу. Термін повноважень конкурсної комісії становить три роки і може бути достроково припинений урядом.

У разі неправомочності регулятора Кабмін має право призначати необхідну кількість членів НКРЕКП до моменту їх обрання в результаті конкурсу, але на термін не більше ніж три місяці.

Серед іншого у законопроекті пропонується скоротити для кандидатів (і на посаду голови, і на посаду членів комісії) необхідний досвід роботи у сферах енергетики та комунальних послуг з п'яти до трьох років.

Призначення членів і голови регулятора за підсумками конкурсу (виходячи зі списку поданих комісією кандидатур) здійснює Кабінет Міністрів у строк не пізніше ніж п'ять днів від моменту відповідного подання конкурсної комісії.

Як повідомлялося, в червні 2019 року Конституційний Суд України визнав неконституційною низку положень закону про НКРЕКП. Суд дозволив виправити закон про комісію до 2020 року.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Іспанія визнає державу Палестина в кордонах 1967 року - ЗМІ

На Парламентській асамблеї НАТО ми закликали країни Альянсу зняти обмеження на удари по цілям в Росії - Порошенко

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Джонсон про удари американською зброєю по РФ: Треба дозволити Україні вести війну так, як вони вважають за потрібне

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА