20:27 09.05.2020

Європа повинна стати сильніше після нинішньої кризи, вважають у керівництві ЄС

2 хв читати
Європа повинна стати сильніше після нинішньої кризи, вважають у керівництві ЄС

Європа так само, як подолала наслідки Другої світової війни, повинна стати сильніше після нинішньої кризи, заявили керівники інститутів Євросоюзу з нагоди Дня Європи.

Голова Європарламенту Давид Сассолі, глава Євроради Шарль Мішель і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступили в суботу зі спільним зверненням у зв'язку зі святом Дня Європи, який відзначають 9 травня.

9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виступив із пропозицією об'єднати головні на той час ресурси країн Європи, які воювали одна проти одної, і створити спільні інститути. Це, на його думку, зробило б війну не просто немислимою, але і матеріально неможливою.

"Його слова змінили хід історії і заклали підвалини, на яких його і наступні покоління будували Європейський Союз, який у нас є сьогодні", - підкреслили в своєму зверненні керівники ЄС.

Під час кризи коронавірусу Євросоюз, за словами його керівників, "сміливо діяв, щоб гарантувати функціонування єдиного ринку", що дозволяє доставляти медикаменти та медичне обладнання туди, де вони були потрібні, забезпечити жителів усіх країн союзу продуктами і предметами першої необхідності.

ЄС прийняв "безпрецедентні рішення", щоб забезпечити уряди його країн фінансовими можливостями для подолання кризи, виділив 100 млрд євро на підтримку зайнятості, а Європейський центробанк надав безпрецедентні умови для кредитування населення та бізнесу.

"Давайте згадаємо дух Робера Шумана і його однолітків - винахідливий, зухвалий і прагматичний, - йдеться у зверненні. - Вони показали, що вихід із кризових моментів вимагає нового політичного мислення і відходу від минулого".

Керівники інституцій ЄС нагадали про 75-річчя закінчення Другої світової війни в Європі, яке відзначали напередодні.

"Ми завжди повинні пам'ятати про жахи і варварство війни і жертв, принесених для її припинення, - заявили вони. - Сьогодні ми розмірковуємо про те, що сталося далі. Давайте згадаємо покоління 1950-х років, яке вірило, що з руїн війни можна побудувати кращу Європу і кращий світ, і будувало їх. Якщо ми засвоїмо ці уроки, якщо будемо об'єднані солідарністю, будемо відстоювати наші цінності, то Європа знову зможе вийти з кризи і стати сильніше, ніж раніше".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА