08:28 07.08.2020

Ракета-носій SpaceX стартувала на орбіту з новою партією з 57 інтернет-супутників Starlink

2 хв читати

Важка ракета-носій Falcon 9 у п'ятницю стартувала на орбіту з черговою партією з 57 міні-супутників для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Запуск був здійснений зі стартового комплексу LC-39A на космодромі на мисі Канаверал (штат Флорида) в 1:12 за часом Східного узбережжя США (о 8.12 за Києвом).

Окрім супутників Starlink, ракета Falcon 9 повинна вивести на орбіту два малих космічних апарати дистанційного зондування Землі Global-5 і Global-6 американської компанії BlackSky. Вони призначені для здійснення мультиспектральної зйомки Землі в оптичному діапазоні з роздільною здатністю близько одного метра.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовується для запусків вже вп'яте, повинен здійснити керовану посадку на плавучій платформі Of Course I Still Love You, яка розташована в Атлантиці в 634 км від космодрому на мисі Канаверал.

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Tree і Ms. Chief в Атлантиці спробують "зловити" в надводні мережі обидві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення будуть спускатися на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $ 6 млн при запусках своїх ракет.

Запуск став десятим з виведення на орбіту групи інтернет-супутників Starlink, починаючи з травня минулого року.

Попередня партія з 58 супутників Starlink була запущена 13 червня. Нинішнє орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 538 космічних апаратів. Сьогодні компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. SpaceX повідомила, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій, спрямована на реалізацію проекту, оцінюється в $ 10 млрд.

 

 

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА