10:07 25.11.2020

На КПВВ з Кримом можуть бути розгорнуті гуманітарні табори, якщо загостриться ситуація з COVID-19, – заступник міністра реінтеграції

2 хв читати
На КПВВ з Кримом можуть бути розгорнуті гуманітарні табори, якщо загостриться ситуація з COVID-19, – заступник міністра реінтеграції

Рішення про розгортання гуманітарних таборів на контрольно-пропускних пунктах на адміністративній межі з окупованою Автономною Республікою Крим може бути ухвалено з урахуванням ситуації з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 і браком ліків на тимчасово окупованих територіях, повідомила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук.

"Якщо говорити про сьогоднішню ситуацію щодо боротьби з COVID-19, то ми розуміємо, що ми не маємо можливості впливати на все, що відбувається на тимчасово окупованій території, але ми можемо наблизити послуги для наших громадян. Таке рішення (розгортання гуманітарних таборів - ІФ) може бути ухвалене, враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусу та нестачею ліків на тимчасово окупованих територіях", - сказала Голованчук в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання, за яких умов Україна може розгорнути гуманітарні табори на КПВВ на адмінмежі з Кримом.

Щодо розгортання таких гуманітарних таборів на КПВВ у Донецькій і Луганській областях, вона зазначила, що таке рішення може бути ухвалене в разі критичного загострення ситуації з захворюваністю COVID-19.

За словами заступниці міністра реінтеграції, Україна всіляко сприяє організаціям, які направляють гуманітарні вантажі на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей України.

"А ось із Кримом ситуація складніша. Ми могли б сприяти таким вантажам від міжнародних гуманітарних організацій, які йшли б на територію окупованого Криму. Ми проводили відповідні консультації з нашими міжнародними партнерами. Вони готові. Більше того, вони навіть зверталися до країни-окупанта з пропозицією гуманітарної допомоги й обов'язковим доступом на територію окупованого півострова для моніторингу ситуації. У відповідь міжнародники отримали відмову", - розповіла вона.

Голованчук наголосила, що Росія продовжує блокувати будь-який доступ на територію окупованого Криму для міжнародних моніторингових і міжнародних гуманітарних організацій, а також не дозволяє резидентам Криму - громадянам України виїхати на материкову частину України, щоб купити ліки.


Повний текст інтерв'ю із заступницею міністра реінтеграції Голованчук буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА