14:39 08.07.2019

Виборці жодної з партій не підтримують ідею миру на Донбасі "за будь-яку ціну"

2 хв читати
Виборці жодної з партій не підтримують ідею миру на Донбасі "за будь-яку ціну"

Мир на Донбасі за будь-яку ціну не підтримують виборці жодної з політичних партій, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

"Мир за всяку ціну не підтримують виборці жодної з партії. Найменше це підтримують виборці партій "Голос" (10%) і "Європейська солідарність" (7%), найбільше підтримують виборці партії "Опозиційна платформа - За життя" (36,5%). При цьому й виборці цієї партії здебільшого вважають, що "заради миру варто йти на компроміси, але не на всі", - розповіла директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час презентації дослідження в понеділок у Києві.

Згідно з дослідженням 48,8% жителів України вважають, що заради миру необхідно йти на компроміс із Росією і керівниками самопроголошених Донецької та Луганської республік. 20,1% опитаних вважають, що заради миру треба йти на будь-які компроміси з ким завгодно і про що завгодно. 17,4% поділяють думку, що мир на Донбасі можна встановити лише з позиції сили, коли одна зі сторін переможе. 13,7% не змогли відповісти на запитання.

Респонденти вважають неприйнятними більшість можливих компромісів, які обговорюються і передбачені Мінськими домовленостями.

Найменш прийнятними, причому в усіх регіонах України, є проведення виборів на умовах бойовиків (неприйнятно для 66% опитаних, прийнятно для 13%), повна амністія всім учасникам бойових дій проти українських Збройних сил (неприйнятно - 61%, прийнятно - 15%), формування силових органів ОРДЛО тільки з місцевих представників (неприйнятно - 58%, прийнятно - 18%).

Переважно неприйнятними для населення України є і внесення змін до Конституції щодо надання російській мові статусу державної (неприйнятно - 54%, прийнятно - 30%), згода на особливі політичні та економічні відносини тимчасово непідконтрольних територій із Росією (неприйнятно - 53%, прийнятно - 23%), ухвалення закону про нейтральний і позаблоковий статус України (неприйнятно - 48%, прийнятно - 29%).

Дослідження проводилося з 13 по 20 червня у всіх регіонах України, крім Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зняття обмежень на використання західної зброї вкрай важливе для України - Стефанчук

Полковника Сухаревського призначено командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ

Кількість бойових зіткнень на лінії фронту зросла до 66

У НАТО відбудуться засідання міністрів оборони альянсу, групи "Рамштайн" і Ради Україна-НАТО

У Миколаївській області є влучання в нежитлове приміщення, попередньо без постраждалих

Через Резерв+ оновили свої дані 1 млн 480 тис. військовозобов'язаних, серед них 220 тис. жінок - Міноборони України

У Харкові тимчасово відселяють людей, щоб знешкодити ворожий боєприпас, що не розірвався

У Миргородському районі одна людина постраждала після ракетної атаки РФ

У Харкові з-під завалів витягли ще одного постраждалого, їхня загальна кількість сягнула семи

Авіаційна служба Малаві втратила контакт із літаком, на якому летів віцепрезидент країни та особи, котрі його супроводжували

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА