У ЗСУ вимагають створити "наглядову раду" з депутатів, волонтерів та ЗМІ в розслідуванні ДБР закупівель військового майна

У Збройних силах України сумніваються в прозорості розслідування Державним бюро розслідувань (ДБР) кримінального провадження про закупівлі для потреб ЗСУ майна за завищеними цінами й вимагають створити наглядову раду з депутатів, волонтерів, журналістів і представників громадськості.
"Ми дуже сумніваємося в прозорості цього розслідування. Ми наполягаємо на тому, щоб створили наглядову раду, до якої увійдуть громадські діячі, депутати, ЗМІ, які спостерігатимуть за всіма цими діями", - сказав начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил Україна Дмитро Марченко на брифінгу в четвер у Києві.
Він допустив, що це розслідування може бути замовним. "Товариш Портнов (колишній заступник глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрій Портнов - ІФ), не соромлячись, заявляє, що це - замовлення, що ставить під сумніви ці всі слідчі дії", - додав Марченко.
Водночас він зазначив, що відомство готове до співпраці з правоохоронними органами. "Розроблена нами система повністю унеможливлює потрапляння неякісної продукції на склади", - констатував він.
Зокрема, адвокати представника ЗСУ заявили, що обшуки та інші слідчі дії в цій справі проводилися з порушеннями. Зокрема, було вилучено документи, яких не було в судовому приписі, що, у свою чергу, не дає можливості керівництву управління матзабезпечення ЗСУ виконувати свої обов'язки в повному обсязі.
"Повністю паралізована робота нашого величезного управління: ні видати висновок на проведення торгів, ні отримати готову продукцію ми зараз не можемо. Тобто повністю зупинені постачання в армію засобів захисту", - додав Марченко.
Чиновник ЗСУ зазначив, що така ситуація, зокрема, призводить до деморалізації особового складу.
Також Марченко додав, що всі бронежилети, які описали та вилучили правоохоронці, призначалися для потреб військових у зоні ООС.
Крім того, він заявив, що в управлінні не знали про розслідування до нещодавніх слідчих дій.
Як повідомлялося, 26 червня директор ДБР Роман Труба повідомив, що співробітники Держбюро розслідувань і Генпрокуратури України провели близько 40 обшуків за місцями проживання деяких посадових осіб Міноборони, працівників комерційних структур і в офісних приміщеннях у рамках розслідування кримінального провадження про закупівлю для потреб Збройних сил України майна за завищеними цінами.
За словами Труби, попередня сума збитків, яких зазнало Міноборони внаслідок завищення цін, становить близько 100 млн грн. Зокрема, йдеться про закупівлю 100 тис. комплектів військової форми за завищеними цінами і 20 тис. бронежилетів, більшість яких не відповідає заявленим характеристикам. "Три з п'яти бронежилетів прострілюються", - заявив Труба.