07:30 07.07.2018

Централізоване водопостачання України під загрозою припинення знезараження питної води

3 хв читати
Централізоване водопостачання України під загрозою припинення знезараження питної води

У "Київводоканалі" попереджають, що через припинення поставок і зупинки виробництва рідкого хлору на АТ "Дніпроазот" можуть з’явитися проблеми з подальшим знезараженням питної води.

"У середині червня "Дніпроазот", виробник рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що він припиняє поставки і зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв'язку з цим, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. На деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 днів", - йдеться в повідомленні на сайті компанії в п'ятницю.

У повідомленні наголошується, що про цю ситуацію Асоціація "Укрводоканалекологія" терміново повідомила Уряду і РНБО з проханням втрутитися і вирішити питання з постачанням хлору.

"23 червня 2018 р проведено виїзне засідання в Дніпровській ОДА, де були б досягнуті домовленості з керівництвом "Дніпроазоту" з відновлення виробництва хлору. Але, на жаль, досі "Дніпроазот" не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, реалізовані повністю. 5 липня про цю ситуацію було повідомлено на засіданні міжфракційного об'єднання народних депутатів "Питна вода", - сказано в повідомленні.

Також для вирішення питання з реагентами для знезараження води в системах централізованого питного водопостачання проведено спільну нараду представників водоканалів, постачальників дезінфектантів, представників постачальників обладнання для альтернативних методів знезараження.

У повідомленні зазначено, що поставки хлору в цистернах з Європи (Румунія) дуже проблематичні. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також мають бути сертифіковані на території України. У цистернах хлор отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста.

"Іншої альтернативи на сьогодні, ніж вирішення питання щодо термінового запуску виробництва, немає. Таким чином, якщо завод терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води до централізованої водопровідної мережі в деяких регіонах і містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинена", - підсумували в "Київводоканалі".

Як повідомлялося, 23 червня віце-прем'єр України Геннадій Зубко заявив, що АТ "Дніпроазот" зобов'язане виконувати контрактні зобов'язання щодо постачання хлору для водоканалів, незалежно від ціни газу.

Він зазначив, що особливо кричущою є відмова від поставок в умовах, коли "Дніпроазот" за останній рік підвищив ціну хлору для водоканалів на 300%.

"Невиконання прямих договірних зобов'язань веде до адміністративної відповідальності, а коли це впливає на критичну інфраструктуру забезпечення життєдіяльності - кримінальної", - додав віце-прем'єр.

За словами Г.Зубка уряд звернеться до Антимонопольного комітету України з проханням вивчити ситуацію навколо "Дніпроазоту", а також доручить низці відомств опрацювати питання закупівель хлору від інших постачальників.

Віце-прем'єр додав, що водоканали поступово переходять з використання хлору на гіпохлорит натрію, але цей процес вимагає часу.

Раніше керівник "Дніпроазоту" заявив, що підприємство не зможе відновити роботу після завершення ремонту через високі ціни на газ.

З квітня ПАТ "Укрнафта" припинило переробку газу на потужностях "Дніпроазоту", перейшло до його реалізації через біржу і за двосторонніми контрактами. До того "Укрнафта" орендувала потужності ПАТ "Дніпроазот" для переробки власного газу в мінеральні добрива. Вироблений таким чином аміак "Укрнафта" продавала тому ж "Дніпроазоту".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Засновники індустріальних парків отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури - Шмигаль

Уряд спростив імпорт деяких товарів для виготовлення спецтранспорту українськими підприємствами

Керівником департаменту торговельних площ Arricano призначено Олену Швець

Вартість управління становить 2-3% бюджету проєкту - партнер iC consulenten Маркус Квернер

Перевищення лімітів споживання е/е призвело до аварійних відключень майже в третині областей - "Укренерго"

Проєкти відновлення в Україні мають передбачати другу фазу з урахуванням ESG-критеріїв - Квернер

"Укрнафта" оголосила тендер на закупівлю 15 нових автоцистерн

Аварійні відключення е/е застосовують Києві та у Миколаївській області - обленерго

У Києві діють екстрені відключення е/е через перевищення встановлених "Укренерго" лімітів - гендиректор YASNO

Засновники індустріальних парків отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА