16:42 07.08.2020

До КС надійшли подання від 45 депутатів про конституційність перехідних положень закону про судоустрій та приватизацію "Укррудпрому"

2 хв читати
До КС надійшли подання від 45 депутатів про конституційність перехідних положень закону про судоустрій та приватизацію "Укррудпрому"

До Конституційного Суду України 7 серпня надійшли два конституційні подання 45 народних депутатів України, повідомляється на сторінці КС у Facebook.

Перше подання стосується відповідності Конституції України закону "Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії "Укррудпром" від 9 квітня 2004 року №1677-IV, а також розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо приватизації пакетів акцій підприємств ДАК "Укррудпром" від 27 травня 2004 року №348-р., повідомляється на сторінці КС у Facebook.

Друге подання - щодо конституційності п. 1 ч. 2 ст. 37, ст. 45, п. 12 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року №1402-VIII (з подальшими змінами), окремих положень кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року №2747-IV (з подальшими змінами), Господарського процесуального кодексу України від 6 листопада 1991 року №1798-ХІІ (з подальшими змінами), Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року №1618-IV (з подальшими змінами), Кримінального процесуального кодексу України 13 квітня 2012 року №4651-VI (з подальшими змінами).

У своєму поданні депутати просять КС визнати неконституційними низку норм прикінцевих та перехідних положень закону "Про судоустрій і статус суддів" від 2016 року в частині створення, формування та функціонування Великої Палати Верховного Суду.

"Частина третя ст. 125 Конституції України... не містить у визначенні назви і статусу Верховного Суду як єдиного судового органу, структурних підрозділів з окремою назвою "касаційний суд" і "Велика Палата Верховного Суду", які є самостійними судовими органами і одночасно з Верховним Судом діють від його імені, здійснюючи касаційні повноваження", - йдеться в тексті подання.

Як зазначають автори подання, створення, окрім чотирьох підрозділів Верховного Суду (Касаційного адміністративного, Касаційного господарського, Касаційного кримінального та Касаційного цивільного), п'ятого, не касаційного, підрозділу - Великої Палати Верховного Суду - не відповідає Конституції України.

"Зважаючи на неконституційність створення та функціонування Великої Палати Верховного Суду виникає необхідність у визнанні неконституційними норм процесуальних кодексів, якими врегульовано її діяльність, оскільки такі норми процесуальних кодексів не відповідають вимогам статті 8 Конституції України", - наголошується в тексті подання.

Автори конституційного подання просять КС про невідкладний розгляд справи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА