14:35 04.09.2018

Рада відхилила євроінтеграційний законопроект, що адаптує законодавство у сфері інтелектуальної власності

2 хв читати
Рада відхилила євроінтеграційний законопроект, що адаптує законодавство у сфері інтелектуальної власності

Верховна Рада відхилила євроінтеграційний законопроект, що адаптує українське законодавство у сфері інтелектуальної власності до законодавства ЄС у частині прав охорони винаходів і корисних моделей.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний законопроект (№ 7538) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей" у першому читанні підтримав 171 народний депутат на пленарному засіданні у вівторок (за 226 мінімально необхідних голосів).

Крім того, народні депутати не підтримали пропозицію голови Верховної Ради Андрія Парубія направити законопроект до комітету на повторне перше читання або повернути суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Таким чином, документ вважається відхиленим.

Проект закону передбачає імплементацію в національне законодавство положень, директив та регламентів ЄС у сфері правової охорони біотехнологічних винаходів, медичних продуктів.

Як наголошується в пояснювальній записці, цей законопроект є імплементаційним до Угоди про асоціацію з ЄС.

У супровідному документі зазначено, що в Україні на сьогодні існує непропорційно високе співвідношення між зареєстрованими корисними моделями і винаходами на користь корисних моделей.

"Велика частка патентів, які видаються без проведення кваліфікаційної експертизи (патенти на корисні моделі) і відсутність процедур (post-grant opposition) призводить до високого рівня зловживань правами інтелектуальної власності, що фактично означає зниження рівня охорони інтелектуальної власності для сумлінних власників прав", - зазначено в пояснювальній записці.

Виходячи з цього законопроект пропонує низку новації для українського законодавства.

Як повідомлялося, 12 липня комітет ВР з питань освіти і науки підтримав законопроект №7538, зареєстрований у Верховній Раді 1 лютого 2018 року. Згідно з проектом закону звужувалося та деталізувалося поняття "корисна модель", передбачалася можливість подання заявки в електронній формі, розширювався перелік об'єктів, на які не поширюється правова охорона.

Крім того, згідно з проектом закону також пропонувалося дозволити будь-якій особі подавати до установи експертизи мотивовані заперечення проти заявки протягом шести місяців від дати публікації даних про неї. Згідно з документом також передбачалася можливість визнання прав на винаходи і корисну модель недійсними в адміністративному порядку (post-grant opposition).

Раніше представники деяких фармкомпаній ("Фармак", Organosyn), а також представники МОЗ висловлювали думку про те, що норми закону допоможуть боротися з "вічнозеленими патентами" і прискорять вихід на ринок генеричних препаратів.

Водночас в Асоціації представників міжнародних фармацевтичних виробників України (AIPM) заявили, що норми проекту можуть послабити українську систему інтелектуальної власності, зробити країну менш привабливою для інвестицій, а також привести до значних затримок виходу на ринок інноваційних лікзасобів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА