18:15 21.06.2019

Рішення КС про конституційність указу Зеленського про розпуск ВР і позачергові парламентські вибори оприлюднено на сайті суду

2 хв читати
Рішення КС про конституційність указу Зеленського про розпуск ВР і позачергові парламентські вибори оприлюднено на сайті суду

Рішення Конституційного суду (КС) України про визнання конституційним указу президента України Володимира Зеленського про достроковий розпуск Верховної Ради та призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня оприлюднено на сайті суду в п'ятницю.

"...Конституційний суд України вирішив: 1. Визнати таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), указ президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" від 21 травня 2019 року №303/2019", - ідеться в рішенні.

Рішення КС є обов'язковим, остаточним і не може бути оскаржене.

Напередодні відділ комунікацій КС і правового моніторингу повідомив про ухвалення цього рішення. Наводилися підстави для ухвалення такого рішення.

Згідно з повідомленням, у голосуванні взяли участь 16 суддів Конституційного суду України. При цьому про те, скільки саме суддів підтримали таке рішення, не повідомляється. Як раніше стало відомо агентству "Інтерфакс-Україна", за визнання указу конституційним віддали свої голоси 11 суддів КС з 17, проти – п’ятеро.

Як повідомлялося, президент Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України і призначення позачергових виборів", згідно з яким день голосування на позачергових виборах депутатів призначено на 21 липня.

Конституційне подання 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) цього указу президента надійшло до КС 24 травня.

Нардепи вважають, що указ не відповідає такому елементу верховенства права, як юридична визначеність, оскільки не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

Автори клопотання зазначають, що, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 90 Конституції України, президент не встановлює відсутності або наявності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, а лише видає указ у разі наявності юридичного факту - відсутності коаліції депутатських фракцій у парламенті протягом одного місяця від дня припинення її діяльності. На думку народних депутатів, указ суперечить низці норм Конституції України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА