«Антигеловін»? Ні, «Гарбузова ніч»!

Автор: ДІКЗ Меджибіж | 31 жовтня 2019 10:41 |

Поки у медіапросторі запекло сперечаються щодо моди на відзначення  Геловіну, який увійшов до України разом з культурною та економічною глобалізацією, Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» запропонував свою альтернативу: «Гарбузову ніч OPEN AIR у Меджибізькій фортеці». Відбулася вона 26 жовтня 2019 року.


 

«Саме тут, у стародавній фортеці, оживають і українські традиції, і історії, фольклор та містика різних народів, які мешкали у давнину у Меджибожі. Ми й самі, - і науковці, і робітники заповідника, -  у цей вечір перевтілюємося у героїв цих історій», - каже директор заповідника Олег Погорілець.

«Звичайно, до нас на «Гарбузову ніч» приїздить багато дорослих та дітей, які налаштовані на геловінську атрибутику. А у фортеці вони потрапляють у  цікавий світ казки, романтики і таємниць свого власного краю, який і захоплює, і зачаровує усіх», - коментує заступник директора з наукової роботи Ігор Западенко.

Оскільки «Гарбузова ніч» наприкінці жовтня не закриває, але підсумовує туристичний сезон, у її програмі представили все найцікавіше, що відбувалося у фортеці протягом року: театральні постановки юних екскурсоводів із Зінькова та студії театральних реконструкцій Хмельницького кооперативного торогвельно-економічного інституту, виставу Хмельницького академічного театру ляльок, народний театр Хмельницького міського будинку культури «Дзеркало», поєдинки на мечах від організаторів фестивалю «Епоха героїв» та турнір на м’якій зброї для дорослих та юних гостей фортеці. 

Веселого настрою додали усім танцювальні сайстер-класи від студії Astarta tribe та від гостей з Литви — народного театру міста Рокишкис. А у фіналі осінню ніч освітило шоу від театру вогню «Майстри ілюзіону».

Родзинкою жовтневого вечора, заради якої до Меджибожа приїхало чимало гостей, були екскурсії до підземелля палацу Сенявських. Оскільки реставрація палацу триває, відбуваються вони двічі на рік, і кожного разу підземелля XVI сторіччя постають в іншій інтерпретації. Цього разу на честь 200-річчя першого музею у Меджибізькій фортеці, в одному з підземних залів влаштували «Музей Адама Чарторийського». Адже саме у жовтні 1819 року при повітовому училиці, яке було влаштоване у замку за наказом його власника, було відкрито й найперший у Меджибожі музей. Співробітники заповідника під керівництвом завідувача сектором археології Віктора Вєтрова відтворили експозицію у традиціях 200-річної давнини, коли за експонати правили різноманітні «реліквії» та дивовижі, що супроводжувалися письмовими запевненнями у своїй автентичності. У атракційному підземному «музеї Чарторийського» такими експонатами  були «камені з Стіни плачу і Ватикану», «черепаха з берегів озера Амадока» та інші дивні або ж кумедні цікавинки.

Вперше «Гарбузову ніч» у Меджибізькій фортеці влаштували у жовтні 2015 року. Відтоді театралізоване дійство в останню суботу жовтня стало традиційним щорічним. До речі, гарбузи для прикраси замку вирощуються тут-таки на замковому городі із зернят з попередньої «Гарбузової ночі».

Схожі публікації

Коментарі (0)

 

Новини

Події

Журнал
«Музейний простір»

Актуальний номер - № 4(14) за 2014 рік

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Рейтинг

Календар

Червень 2024

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
Травень | Липень