08:44 25.01.2019

Сенат США представив резолюцію щодо посилення оборонної допомоги Україні

2 хв читати
Сенат США представив резолюцію щодо посилення оборонної допомоги Україні

У Сенаті США представили резолюцію, яка закликає до посилення оборонної допомоги Україні, і підтримали скасування газопроводу "Північний потік - 2", повідомила прес-служба посольства України в США.

"У документі, внесеному до порядку денного Конгресу поточного скликання групою в складі майже семи десятків сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, законодавці наполегливо закликають президента США скористатися положеннями закону про "Бюджет США на 2018 рік на потреби національної оборони" для посилення потенціалу Збройних сил України та надання через відповідні програми Державного департаменту і Пентагону додаткову політику безпеки й підтримку нашій країні, особливо з метою зміцнення морських можливостей України попереджати і відбивати подальшу російську агресію", - йдеться в повідомленні.

Сенат закликав президента США (Дональда Трампа - ІФ) до невідкладного проведення спільної з американськими союзниками операції для забезпечення свободи навігації в Чорному морі з метою демонстрації підтримки міжнародно-визнаних кордонів, двосторонніх домовленостей та принципу безпечного проходження суднами Керченською протокою й Азовським морем.

Крім того, сенатори звернулися до НАТО із закликом посилити присутність і можливості Альянсу в Чорному морі, зокрема з моніторингу ситуації на морі та берегової оборони. Окремо законодавці закликають союзників і партнерів у Європі відмовити кораблям російських ВМС у заході в їхні порти для поповнення запасів і дозаправки.

У резолюції наголошується, що санкції проти РФ, які є безпосереднім результатом дій уряду країни, продовжать діяти і посилюватись, доки поведінка РФ належним чином не зміниться.

Також сенатори схвалили та підтримують резолюцію Європейського парламенту від 12 грудня 2018 року, яка засуджує російську агресію в Керченській протоці й закликають до скасування "Північного потоку - 2" через його загрози енергетичній безпеці Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА