13:22 24.10.2018

Глава МЗС Польщі: В історичному діалозі з Україною потрібна добра воля обох сторін

2 хв читати
Глава МЗС Польщі: В історичному діалозі з Україною потрібна добра воля обох сторін

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч переконаний, що в питанні історичної політики Польщі та України необхідна добра воля обох сторін.

Як повідомляє "Польське радіо", після зустрічі з українським колегою Павлом Клімкіним 23 жовтня у Варшаві глава польського МЗС заявив на спільній прес-конференції, що заборону ексгумації останків польських жертв Другої світової війни, які загинули на території сучасної України, "важко пояснити". "Це певне право, що належить польському суспільству, воно незаперечне", - переконаний очільник польської дипломатії. Він додав, що Польща взяла до відома попереднє зауваження Києва щодо українських місць пам’яті, що встановлені "згідно з польським законодавством".

Я.Чапутовіч окреслив умови домовленості щодо ексгумації та українських місць пам'яті в Польщі. "Якби нам з нашого боку вдалося здійснити якісь рішучі заходи з цього питання, то я думаю, що українська сторона теж може зробити певні кроки й допустити польських дослідників до можливих ексгумацій. Потрібна добра воля з обох сторін, ми цю добру волю показали", - сказав польський міністр і додав, що рішення з цього питання мають прийняти також відповідні установи, наприклад Інститути національної пам'яті в обох країнах.

П.Клімкін, у свою чергу, зазначив, що спільно з польським міністром він говорив у Варшаві про можливість "рухатися вперед" в історичній політиці.

На думку українського міністра, емоційний контекст не дозволяє "іти далі" в історичному діалозі. Однак він вважає, що після переговорів у Варшаві вдалося створити концепцію подальших дій. "Я дуже сподіваюся, що ця логіка дозволить нам добре розуміти один одного в питаннях історії та співпрацювати. З міністром Чапутовічем ми додатково попрацюємо над практичними результатами, нині ми про них розмовляли, і найближчим часом я сподіваюся, що ми повідомимо, як усе відбуватиметься", - цитує П.Клімкіна "Польське радіо".

Український міністр не назвав місць пам'яті, про які він говорив із польським колегою. Водночас глава МЗС України запевнив, що інформацію про них буде оприлюднено найближчим часом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Макрон розпустив парламент Франції

Порошенко відреагував на провокацію проти Девіда Кемерона: спланована операція російських спецслужб, щоб підірвати підтримку України

Зеленський: Важливо, щоб лідери з великим політичним впливом допомагали залучати до Саміту миру інших лідерів, які все ще балансують між Україною та Росією

Київ пропонує європейські варіанти змін до розподілу повноважень між державною та місцевою владами - заступник мера

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА