20:51 15.07.2019

ООН у проектах доповідей з корінних народів проігнорувала проблеми кримських татар

2 хв читати
ООН у проектах доповідей з корінних народів проігнорувала проблеми кримських татар

Кримська проблематика була проігнорована в проектах доповідей ООН, оприлюднених на черговій сесії Експертного механізму ООН з прав корінних народів (ЕМПКН) в Женеві, заявляє офіційний доповідач від України, екс-постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Борис Бабин.

"Цього року представники урядів, народів і експерти обговорюватимуть важливі доповіді - з питань кордонів і переміщення, а також про визнання та компенсацій корінним народам. Очевидна важливість обох тем для корінних народів України - як на окупованих територіях, так і для переміщених осіб. Нажаль, кримська проблематика в обох проектах доповідей ООН була повністю проігнорована, незважаючи на те, що вітчизняні організації вчасно подали до Експертного механізму відповідні пропозиції, цифри і факти", - написав Бабин на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок за підсумками виступу на сесії ЕМПКН.

В ході виступу він заявив про замовчувані долі 20 тисяч переміщених кримських татар і вказав на грубі порушення міжнародного права на півострові з боку РФ.

"Вказав на практику політичних вимог, які висуває РФ, утримуючи в Криму різного роду заручників, здійснюючи тим самим акти державного тероризму. Про це докладніше доповідь буде завтра, в іншому цікавому місті", - додав Бабин.

12-а сесія Експертного механізму ООН з прав корінних народів проходить 15-16 липня в Женеві. У вівторок, 16 липня, заплановано проведення Координаційної наради механізмів ООН з прав корінних народів у режимі закритого засідання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА