14:41 20.12.2019

Новітній американський корабель Starliner успішно вийшов на орбіту

3 хв читати
Новітній американський корабель Starliner успішно вийшов на орбіту

Новітній космічний корабель Starliner компанії Boeing, який розробляють для перспективних пілотованих польотів американських астронавтів, у п'ятницю після відділення від ракети-носія Atlas V успішно виведено на орбіту, повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

Як повідомлялося, запуск корабля Starliner у тестовому непілотовану режимі було здійснено за допомогою ракети-носія Atlas V о 6:36 за східним часом США (13:36 кч) із 41-го стартового комплексу на космодромі на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Через 15 хвилин після старту другий ступінь носія - блок Centaur вивів корабель на суборбітальну траєкторію з апогеєм 181,5 км і перигеєм 72,8 км. Після відділення від неї корабель розпочав серію самостійних маневрів із переходу на розрахункову орбіту для зближення з Міжнародною космічною станцією (МКС).

На борту корабля у ролі пасажира перебуває жінка-манекен на ім'я Rosie ("Роузі"), одягнена у синій робочий комбінезон, і з червоною банданою у білий горошок на голові. Її оснащено численними датчиками для стеження за її "самопочуттям" під час польоту.

Під час випробувального польоту корабель Starliner матиме 21 грудня в автоматичному режимі зістикуватися зі станцією, доставивши на її борт майже 270 кг вантажу, зокрема продукти харчування для екіпажу. У складі МКС він пробуде вісім днів. 28 грудня після розстикування та сходження з орбіти американська спускальна капсула вперше здійснить м'яку наземну посадку. Вона матиме приземлитися на парашутах на території полігону "Уайт Сендс" NASA у штаті Нью-Мексико.

"Політ стане найважливішим кроком на шляху до здійснення запусків астронавтів NASA у космос на борту американських кораблів із американської землі", - наголосили в агентстві напередодні старту.

У разі успішного польоту космічний корабель Starliner буде сертифіковано NASA для проведення пілотованого польоту. "Результати випробування буде використано для сертифікації нової транспортної системи для екіпажів компанії Boeing для польотів астронавтів на МКС і їхнього повернення", - зазначили у NASA.

У рамках контракту з NASA корпорація Boeing отримала понад $5 млрд на розробку, створення та здійснення місій корабля Starliner із доставки астронавтів на МКС і повернення їх на Землю. Він призначений для екіпажу в складі семи осіб.

Як повідомлялося, інша американська компанія - SpaceX за схожим контрактом із NASA отримала $3,1 млрд для розробки свого космічного корабля Crew Dragon, який у березні вже виконав перший безпілотний випробувальний політ на станцію в автоматичному режимі.

Обидві компанії планують у першій половині 2020 року здійснити на своїх кораблях перші пілотовані польоти американських астронавтів на низьку навколоземну орбіту. Це дасть змогу NASA, як вважають американські експерти, зокрема, відмовитися від залежності, що тривала майже дев'ять років, від використання російських пілотованих кораблів "Союз" після припинення польотів американських "Шаттлів" до МКС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дніпропетровська область другий день поспіль може обійтися без відключень е/е

Глава МЗС Італії підтвердив плани передати Україні систему ППО SAMP/T

Естонія передає Україні енергоблок, який може забезпечити електроенергією близько 150 тисяч українців

Відключення світла у вівторок можуть збільшуватися за рахунок більшого обсягу обмеження е/е

Італія може передати Україні другу систему ППО SAMP/T

Суд вирішив передати столичний БФК Gulliver в управління АРМА, власник має намір оскаржити рішення

На фронті вже відбулося 102 бойових зіткнення, на покровському напрямку - 35, повідомляє Генштаб ЗСУ

Українські прокурори повідомили про підозру 42 російським офіцерам, причетним до сексуального насильства на окупованих територіях

У Харкові спрацювала ППО, інформації про постраждалих немає

Зливові дощі на півдні Німеччини призвели до масштабних повеней, є загиблі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА