14:07 27.06.2018

Підтримують створення автокефальної помісної церкви в Україні понад 30% громадян, не підтримують майже 20%

2 хв читати
Підтримують створення автокефальної помісної церкви в Україні понад 30% громадян, не підтримують майже 20%

 Майже третина українців підтримує створення в Україні автокефальної помісної православної церкви, водночас кожен третій громадянин байдужий до цього питання, свідчить опитування, проведене фондом "Демократичні ініціативи" імені І.Кучеріва спільно з Центром Разумкова.

Згідно з результатами, оприлюдненими в середу в Києві, підтримують ідею створення такої церкви 31,3% опитаних, не підтримують - 19,8%, байдужі - 34,7%, вагалися з відповіддю 14,2% респондентів.

Серед тих, хто підтримує створення помісної православної церкви, більше половини (56%) переконані, що вона має створюватися на основі Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ-КП) з приєднанням усіх охочих. Водночас 14% переконані, що має створюватися абсолютно нова церква.

Серед прибічників УПЦ-КП створення помісної церкви підтримують 45% (не підтримують 18%), тоді як серед прибічників Української православної церкви (Московського патріархату) підтримують такі дії 23%, не підтримують - 40% опитаних.

Кожен другий українець вважає, що до процесу створення автокефальної помісної церкви не повинні долучатися представники влади, 17% вважають, що представники влади можуть лише допомагати, лише 7% переконані, що чиновники мають активно діяти в цьому напрямі за власною ініціативою.

Опитування проводилося 19-25 травня в усіх регіонах України, окрім Криму та окупованих територій Донбасу. Загалом було опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування здійснювалося за рахунок проекту "Програма сприяння громадянської активності "Приєднуйся!"(реалізується коштом USAID).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА