RU
 

США звинуватили Росію у випробуваннях космічної зброї

Українська служба DW,  24 липня 2020, 07:37
0
824
США звинуватили Росію у випробуваннях космічної зброї
Фото: imagebroker
Російські дії в космосі критикують

Як наголошується в заяві космічного командування США, випробування пройшли 15 липня. У них брав участь російський супутник "Космос-2543", від якого відокремився якийсь об'єкт.

Росія провела на навколоземній орбіті випробування протисупутникової зброї. Про це йдеться в заяві космічного командування США, опублікованій в четвер, 23 липня.

Як наголошується в документі, випробування пройшли 15 липня. У них брав участь супутник "Космос-2543", від якого відокремився якийсь об'єкт. Що це був за об'єкт, у заяві не вказується, але підкреслюється, що США мають докази того, що це були випробування зброї.

"Російська супутникова система, яка використовується для проведення цього випробування зброї на орбіті, є тією ж самою супутниковою системою, про яку ми говорили раніше цього року, коли Росія маневрувала поруч з урядовим супутником США. Це ще одне свідчення зусиль Росії з розробки і випробування систем космічного базування, а також із застосування зброї, яка, відповідно до опублікованої Кремлем військової доктрини, ставить під загрозу космічні активи США і наших союзників", - цитує пресслужба слова командувача космічними силами США генерала Джона Реймонда.

Занепокоєння поведінкою РФ в космосі

З аналогічними звинуваченнями на адресу Москви виступили в міноборони Великобританії. Телеканал SkyNews, який процитував главу британської космічної програми Харві Сміта, зазначив, що британське військове відомство вперше публічно критикує російські дії в космосі.

Американське видання передрекло крах РФ як космічної держави

Держдепартамент США офіційно в 2018 і 2020 роках висловлював стурбованість російськими операціями в космосі, вказуючи, що поведінка деяких супутників на орбіті не відповідає їхнім заявленим завданням.

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

ТЕГИ: космосСШАРосія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читати коментарі