13:10 11.06.2019

Всі процеси з організації виборів до ВР, що стосуються компетенції ЦВК, йдуть за графіком, запевнила Сліпачук керівництво Місії БДІПЛ ОБСЄ

2 хв читати
Всі процеси з організації виборів до ВР, що стосуються компетенції ЦВК, йдуть за графіком, запевнила Сліпачук керівництво Місії БДІПЛ ОБСЄ

У будівлі Центральної виборчої комісії відбулася зустріч керівництва ЦВК із представниками Місії Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ на чолі з послом Альбертом Йонсоном, під час якої сторони обговорили виклики, які стоять перед комісією протягом виборчого процесу на позачергових вибори народних депутатів України.

Як повідомляє у вівторок прес-служба Центрвиборчкому, представники Місії БДІПЛ ОБСЄ повідомили голові ЦВК Тетяні Сліпачук, секретарю комісії Наталії Бернацькій і заступнику керівника секретаріату ЦВК Сергію Дубовику, що планують залучити під час позачергових парламентських виборів загалом майже 850 спостерігачів.

"Ми вдячні за можливість поінформувати про нашу роботу. Відтак, під час позачергових виборів народних депутатів України плануємо залучити 96 довгострокових і близько 750 короткострокових спостерігачів. Кілька днів тому до Києва прибула керівна ланка Місії, і ми дуже раді, що першу офіційну зустріч проводимо саме у Центральній виборчій комісії", - наводить слова Йонсона прес-служба Центрвиборчкому.

В інформації зазначається, що представників місії БДІПЛ цікавила поточна ситуація в ЦВК і виклики, які стоять перед комісією протягом виборчого процесу на позачергових виборах народних депутатів України.

"Насправді, вже той факт, що ЦВК доводиться проводити виборчий процес у такий короткий термін, є для нас певним викликом. І у зв'язку з цим найважливіше зараз – вирішити проблему публічних закупівель. Комісія неодноразово наголошувала на необхідності врегулювати законодавчо це питання. Наразі ухвалено лише тимчасове рішення. Також зауважу, що комісії довелося перекласти на окружні виборчі комісії питання проведення публічних закупівель", - зазначила Сліпачук.

Крім того, вона поінформувала, що 12 червня відбудеться навчальний семінар-нарада з головами та секретарями окружкомів щодо виборів народних депутатів. І якщо під час президентських виборів більшість питань, які обговорювалися на такій нараді, стосувалися переважно адміністративних тем, то наразі вектор зміниться і буде спрямований на проведення публічних закупівель.

"Тетяна Сліпачук запевнила, що всі процеси з організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року, які здійснюються в межах компетенції ЦВК, відбуваються за затвердженим графіком і виключно у відповідності до чинного законодавства. Голова Місії БДІПЛ пан посол Альберт Йонсон побажав комісії успіху під час нинішнього виборчого процесу і висловив сподівання, що спільна робота Місії і ЦВК буде побудована так само якісно, як і під час чергових виборів президента України", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА