11:37 23.05.2019

У Консультативній місії та представництві ЄС в Україні наполягають на створенні комітету ВР із контролю над сектором безпеки

2 хв читати
У Консультативній місії та представництві ЄС в Україні наполягають на створенні комітету ВР із контролю над сектором безпеки

У Консультативній місії ЄС і Представництві ЄС в Україні наполягають на необхідності створення комітету Верховної Ради з контролю над сектором безпеки.

"Ухвалення закону про національну безпеку минулого року було великим досягненням. Це рамковий документ майбутнього розвитку та реформи сектора громадянської безпеки. Особливо цей документ важливий тим, що він дасть можливість визначити нові параметри для трансформації СБУ, зробивши службу деполітизованою", - сказав глава Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас під час шостої зустрічі Парламентсько-громадської платформи в четвер у Києві.

Також він зазначив, що закон дає можливість створити парламентський комітет із контролю над органами сектора безпеки, які мають спеціальні повноваження щодо тимчасового обмеження прав людей. "Це дуже важливо, коли ми говоримо про підзвітність і відповідальність. Такий комітет Верховної Ради має бути створений і відповідати за нагляд і контроль над відповідними інституціями", - наголосив глава Консультативної місії.

Також Ланчінскас наголосив на необхідності ефективної роботи правоохоронних органів у контексті того, що останнім часом спостерігається "напруженість у співпраці" між ними.

Крім того, він зазначив, що найближчим часом уряд затвердить стратегію боротьби з організованою злочинністю.

Також на необхідності створення такого комітету ВР наголосила заступник глави Представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн. "Важливо, щоб Верховна Рада цього або наступного скликання ухвалила підзаконні акти щодо створення спеціалізованого й ефективного комітету з нагляду над сектором безпеки", - наголосила вона.

Ланчінскас нагадав, що через 9 днів закінчується його каденція на посаді глави Консультативної місії ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

"УДАР Віталія Кличка" пропонує ввести декларування  відсутності зв'язків з рф для бізнесу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА