21:35 22.05.2020

Глава МЗС України виступає за притягнення до відповідальності організаторів та реалізаторів кібератак

2 хв читати
Глава МЗС України виступає за притягнення до відповідальності організаторів та реалізаторів кібератак

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до Ради безпеки ООН із закликом притягнути до відповідальності винних у кібератаках відповідно до міжнародного права і розробити "загальні правила гри" в кіберпросторі.

Про це він заявив 22 травня, на онлайн-засіданні РБ ООН за формулою Арріа "Кіберстабільність, запобігання конфліктів і зміцнення спроможностей", повідомила прес-служба МЗС.

"Україна наполягає: тих, хто цілеспрямовано організовує і втілює кібератаки, необхідно притягати до відповідальності. Ми переконані, що чинне міжнародне право поширюється і на кіберпростір. У ньому також діє принцип ненападу однієї держави на іншу", - заявив Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що з 2014 року кібератаки є одним із вимірів російської агресії проти України, і це змусило Київ переосмислити стратегію національної безпеки. За цей час Україна отримала безцінні знання і досвід у протистоянні кіберзагрозам, якими готова охоче ділитися з партнерами.

Глава МЗС повідомив, що протягом 2019 року в Україні було зафіксовано понад 1500 кіберінцидентів на об'єктах критичної інфраструктури. За словами міністра, інші держави також відчувають таку поведінку Росії і вважають Кремль відповідальним за кібератаки з використанням новітніх шкідливих програм.

"Ми знаємо, що Росія відповідальна за низку кібероперацій, які використовувалися як політичний інструмент. Коли за допомогою інформаційних і комунікаційних технологій проводилися кампанії з дезінформації, втручання у виборчий процес, кібершпигунство, кібератаки на критичну інфраструктуру в низці країн в Європі і поза нею", - заявив міністр.

Кулеба переконаний, що за часи коронавірусної кризи кіберзагрози стають ще більш актуальними. Тому кібербезпека вимагає підвищеної уваги.

Міністр звернув увагу учасників засідання на спроби Росії виставити себе в ООН ініціатором кампанії щодо посилення міжнародної інформаційної та кібербезпеки: "Будучи державою, яка доведено звинувачується у здійсненні цілеспрямованих кібератак проти об’єктів енергетичної та іншої критичної інфраструктури України, Росія має негайно припинити використання сучасних комп’ютерних технологій з метою дестабілізації та створення криз".

Кулеба зазначив, що державам-членам ООН необхідно об'єднати зусилля, щоб виробити спільні "правила гри", які допоможуть запобігти будь-яким спробам дискредитувати таке досягнення людства як сучасні комп'ютерні технології.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА