14:35 21.12.2018

Фінансова стійкість України, як і раніше, залежить від співпраці з МВФ - Fitch

2 хв читати
Фінансова стійкість України, як і раніше, залежить від співпраці з МВФ - Fitch

Затвердження Міжнародним валютним фондом (МВФ) нової програми співпраці з Україною згладжує короткострокові фінансові ризики країни, в середньостроковій перспективі фінансова стійкість суверена, як і раніше, залежить від успішної співпраці з фондом, повідомляється в прес-релізі міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Подальша співпраця з МВФ має знизити короткострокові ризики, пов'язані з виплатами суверенного боргу та виборами наступного року", - зазначено в документі.

Водночас агентство нагадує, що потреби України в зовнішньому фінансуванні високі й надалі тільки зростатимуть унаслідок погашення у 2019 році зовнішніх облігацій на $1,7 млрд, у 2020 році - на $2,4 млрд. Крім того, Україні, ймовірно, необхідно буде продовжити співпрацю з МВФ і після закінчення 14-місячної програми, враховуючи великі виплати за зовнішнім держборгом у 2020-2021 рр.

Відповідно, Fitch наголошує: спроможність України виконувати майбутні розрахунки за зовнішнім боргом залежатиме від успішності проходження програми співпраці з МВФ.

За даними агентства, фінансові потреби країни обмежують простір для відхилення від реалізовуваної на сьогодні політики.

"Водночас антиреформістський популізм, фрагментарність політичних сил і сильні особисті інтереси в політиці становлять ризики для безперешкодного виконання програми МВФ, як це було з попередніми програмами", - наголошується в прес-релізі.

Як повідомлялося, рада директорів МВФ за підсумками засідання 18 грудня затвердила нову програму співпраці з Україною в рамках механізму stand-by (SBA). Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $1,4 млрд) буде надано відразу, тоді як решту коштів - за підсумками піврічних переглядів.

За даними МВФ, нова програма SBA забезпечить підтримку економічної політики влади в 2019 році та зосередиться на утриманні макроекономічної та фінансової стабільності. Окремим пріоритетом нової програми є подальший прогрес в антикорупційних реформах, зокрема початок роботи Вищого антикорупційного суду.

Це вже 10-та програма співпраці України з фондом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Райффайзен Банк почав видавати кредити малому бізнесу на СЕС та електрокари

АМПУ завершує переговори щодо відновлення поромної переправи Азербайджан-Україна

ЄБРР підтримуватиме Україну до кінця війни в межах EUR1,5 млрд на рік

"Укрнафта" запустила високодебітну свердловину на Заході України

Майбутній скринінг українського законодавства - привід показати конкурентоспроможність українського агросектору, вважає торгпред України

Держбюджет отримав від туристичної галузі в першому кварталі 616 млн грн

"Метінвест" у рамках "Сталевої мрії" представив проєкт відновлення мікрорайону в Бахмуті

Війна знищила близько 30% потенціалу українського агросектору, 20% сільгоспземель - під окупацією - Мінагрополітики

Дефіцит електроенергії зберігається більшу частину доби понеділка - "Укренерго"

Гендиректор Федерації роботодавців: На кожному нашому підприємстві - близько 10% мобілізованих співробітників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА