12:58 20.06.2019

Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується під час розрахунку тарифу на відпуск електроенергії ТЕС - Герус

2 хв читати
Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується під час розрахунку тарифу на відпуск електроенергії ТЕС - Герус

Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується для визначення ціни вугілля в собівартості е/е теплових електростанцій (ТЕС), повідомив представник президента України в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

"Тариф теплової генерації формується за залишковим принципом. І в зв'язку з тим резонансом, який був навколо цієї формули, було ухвалено низку рішень, які призвели до того, що залишилося мало грошей на теплову генерацію, тобто менше ніж потрібно для покриття цієї формули ''Роттердам+", - заявив він в ефірі "Українського радіо" в середу.

На сторінці у Facebook Герус навів графік тарифів на відпуск е/е теплових електростанцій, згідно з яким у третій декаді травня він становив 1,53 грн за кВт-год, у першій декаді червня - 1,43 грн за кВт-год, що відповідно на 24% і 29% нижче прогнозного показника на перше півріччя (2 грн за кВт-год). Ці тарифи також нижчі на 17% і 24%, ніж у відповідні періоди минулого року.

Отже, в червні вугільні ТЕС отримають на 1,5 млрд грн менше, ніж отримали б за використання формули "Роттердам+", а загалом у другому кварталі - на 3 млрд грн менше, підрахував представник президента в уряді.

"Якщо чесно, то деякі вугільні електростанції в червні будуть навіть збитковими, ну нічого, доведеться також затягнути пояс", - висловив задоволення Герус із приводу складного фінансового становища ТЕС.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський має намір внести законопроект про зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-". Пропонується вилучити вартість доставки вугілля з Роттердама до України з діючої формули розрахунку паливної складової собівартості ТЕС. Наразі механізм розрахунку тарифу на відпуск е/е ТЕС затверджується рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

У країнах із розвиненим конкурентним ринком е/е питання ціноутворення не регулюються законами. Ціни і принципи їх розрахунку регламентує регулюючий орган або визначає ринок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" підкріпила меморандумом домовленість з ЄБРР про EUR300 млн кредиту на закупівлю електровозів

DFC повідомила про нові програми страхування політичних ризиків в Україні

Конференція з відновлення в Берліні запустила проєкти на EUR16 млрд

"Укрфінжитло" та Японія співпрацюватимуть для розвитку доступного житла в Україні

Німеччина допоможе Україні зберегти експорт агротоварів на рівні 7,2 млн тонн щомісяця - Мінсільгосп Німеччини

Скорочення графіка відключень е/е "Укренерго" пояснило відсутністю світла у багатьох споживачів через негоду

Україна виробляє military-tech у десять разів дешевше за найближчі аналоги з країн НАТО - CEO Roboneers

Світовий банк виділяє $47 млн грантів Україні на Re-PoWER

Конкуренція серед претендентів на ринку праці знижується п'ятий місяць поспіль

Група ЄІБ планує дві програми допомоги у вирішенні питання відновлення житлового фонду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА