Інтерфакс-Україна
16:42 24.11.2019

Штаб-квартира європейської місії із гарантування безпеки Перської затоки розміститься в Абу-Дабі-Міноборони Франції

1 хв читати
Штаб-квартира європейської місії із гарантування безпеки Перської затоки розміститься в Абу-Дабі-Міноборони Франції

Військово-морська база Франції в Абу-Дабі (ОАЕ) прийме у себе штаб-квартиру новоствореної європейської місії із гарантування безпеки навігації в акваторії Перської затоки, заявила міністр оборони Франції Флоранс Парлі.

"Цього ранку ми ухвалили офіційне рішення, що командування (місії - ІФ) розміщуватиметься на території ОАЕ", - наводять західні ЗМІ її слова, сказані журналістам на цій базі в Абу-Дабі.

За її словами, у штаб-квартирі працюватимуть представники близько десятка країн, які візьмуть участь у коаліції. Також міністр подякувала ОАЕ за підтримку цієї європейської ініціативи.

При цьому Парлі згадала про ще одну коаліцію, яку створюють США також для гарантування безпеки Перської затоки. Вона заявила, що обидві коаліції координуватимуть свої дії в цьому районі світу.

Раніше стало відомо, що міжнародна коаліція на чолі зі США планує в листопаді почати патрулювання Перської затоки. Приводом для цього стало затримання Іраном 19 липня танкера Stena Impero. Після цього США закликали інші країни об'єднатися для захисту суден. До коаліції приєдналася Велика Британія і низка інших країн.

У свою чергу ідею європейської місії вперше озвучили в липні, причому основним учасником місії стала Франція. Водночас, нагадують ЗМІ, деякі європейські країни висловлювали побоювання, що інша коаліція - під егідою США - лише посилить напруженість у відносинах Вашингтона і Тегерана.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Апеляція ВАКС залишила під вартою ексочільницю Хмельницької МСЕК Крупу, але зменшила заставу до 130 млн грн

Частка постійних відвідувачів сімейного парку розваг Epiland сягнула 20%

Через ворожий обстріл Куп'янська поранено двох мирних жителів

За кордоном перебуває 5-6 млн українських виборців, а на консульському обліку менше 400 тис. – голова ЦВК

Шмигаль задекларував 1,2 млн грн доходів за 2024р, дружина - 8,5 млн грн

Голова парламенту Португалії прибув з візитом до України

В Україні відбувся міжконфесійний релігійний форум за участі духовного радника Трампа Бернса - головний рабин України

Нідерланди виділяють EUR500 млн для України на проєкт дронів

Директорка Держцентру зайнятості Жовтяк задекларувала 1,5 млн грн доходів за 2024 рік

У "Дії" завершилося голосування за склад нацжурі на "Євробачення-2025", його оголосять 17 травня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА