19:02 22.12.2018

МОЗ спільно з МЕРТ розробило рекомендації для підвищення ефективності закупівель лікзасобів

3 хв читати
МОЗ спільно з МЕРТ розробило рекомендації для підвищення ефективності закупівель лікзасобів

Міністерство охорони здоров'я України спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі підготували рекомендації, які викладено в спільному листі від 19 грудня 2018 року, для закупівлі ліків коштами місцевих бюджетів.

Як повідомляється на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я, документ розроблено на виконання рекомендацій Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо захисту й формування конкурентного середовища у сфері закупівель лікарських засобів. До розробки рекомендацій були залучені відповідні департаменти МЕРТ і Міністерства охорони здоров'я, які мають значний досвід в організації публічних закупівель, а також ГО "Центр протидії корупції" та Transparency International.

Заступник міністра охорони здоров'я України Ольга Стефанишина, слова якої наведено в повідомленні, зазначила, що міжнародні закупівлі допомагають значно економити й купувати більше лікзасобів.

"Уже кілька років в Україні діють міжнародні закупівлі, які дають можливість МОЗ заощаджувати державні кошти, закуповувати більше ліків для українців. Ці самі рекомендації дадуть змогу здійснювати медичні закупівлі на рівні областей ефективніше. Втім, ми не тільки даємо рекомендації, а й пропонуємо всім закупникам у медичній сфері ставити запитання й отримувати консультації від найкращих фахівців у цій сфері. Тому що ефективні закупівлі - це наша спільна справа", - констатувала заступник міністра.

МОЗ рекомендує закупникам забезпечувати максимальну конкуренцію на торгах, особливо при визначенні предмета закупівлі, встановлення вимог до форми та дозування лікарського засобу, зокрема, ретельно аналізувати ціни на аналогічні лікарські засоби. Крім того, замовникам радять визначати окремі частини лота за кожним МНН (міжнародне непатентоване найменування), а вартість лота має становити від 50 тис. грн. Також експерти вважають недоцільною вимогу гарантійного листа від виробника щодо постачання у визначені терміни - в цьому вбачають потенційну корупційну складову, а ось вимагати відшкодування збитків у разі, якщо учасник-переможець порушить умови договору про закупівлю, замовник має право.

Міністерства закликають замовників завчасно планувати, оголошувати закупівлі й визначати можливість постачання у складені заздалегідь графіки.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що важливо дотримуватися балансу вимог до постачальника.

"Успішність кожної окремої закупівлі та економія держави на ній великою мірою залежить від коректності вимог до постачальника: вони мають бути недискримінаційними, щоб не руйнувати конкуренцію, і водночас досить специфічними, щоб відбирати справді якісні товари та послуги. Дотримання цього балансу особливо важливе у сфері медичних закупівель", - процитувала прес-служба М.Нефьодова.

У МОЗ зазначили, що обсяг щорічних закупівель ліків медичними закладами оцінюється в понад 6 млрд грн. Проведення таких закупівель не завжди ефективне, зокрема, згідно зі статистикою Центру протидії корупції, регіональні лікарні закуповують онколіки до чотирьох разів дорожче, ніж міжнародні організації.

Як повідомлялося, 25 жовтня МОЗ зареєструвало ДП "Медичні закупівлі України" - майбутню централізовану закупівельну організацію, яка спеціалізуватиметься на лікарських засобах і медичних виробах. Організація забезпечить створення центру закупівельної експертизи й допомагатиме регіонам підвищувати ефективність використання своїх місцевих витрат на закупівлю ліків і медвиробів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Делегацію України на 77-му сесію Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я очолив міністр Ляшко

Кабмін дозволив використання канабісу в навчальних цілях, науково-технічній діяльності, виробництві ліків для застосування в медпрактиці

АПАУ прокоментувала повідомлення про нібито заборону роботи маркетплейсів

Петиція до Кабміну із закликом не забороняти сервіс Tabletki.ua набрала 25 тис. голосів

Вакцин від сказу в Україні достатньо, але можна очікувати зростання захворюваності - Кузін

До безоплатного зубопротезування для військовослужбовців і ветеранів можуть приєднатися ще 38 клінік

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА