Доступність посилання

ТОП новини

У Збройних силах оприлюднили плани Муженка в НАТО


Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко
Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко

Управління зв’язків із громадськістю Збройних сил України оприлюднило плани начальника Генерального штабу, головнокомандувача Збройних сил генерала армії України Віктора Муженка в перебігу його перебування у штаб-квартирі Північноатлантичного союзу у Брюсселі. За повідомленням, він візьме там участь у 180-му засіданні Військового комітету НАТО на рівні головнокомандувачів, що відбудеться 15–16 січня.

«У перебігу дводенного засідання очільник українського Генштабу працюватиме з колегами з 29 країн-членів альянсу та окремих запрошених країн-партнерів. У порядку денному заходу розгляд поточних викликів стратегічного рівня, заходів оборони і стримування та Ініціативи НАТО для посилення готовності», – поінформували українські військові.

Як мовиться в повідомленні, такий формат зустрічей є особливо ефективним із огляду на унікальну можливість як відверто обговорити питання глобальної й регіональної безпеки, так і обмінятися підходами та напрацюваннями в царині розвитку Збройних сил країн НАТО і партнерів.

Окрім участі у спільних засіданнях, Віктор Муженко проведе у штаб-квартирі Північноатлантичного союзу низку двосторонніх зустрічей із найвищим політичним та військовим керівництвом НАТО, окремими очільниками Генштабів країн-союзниць, повідомили у Збройних силах.

Днями міністр оборони України Степан Полторак заявив, що настрої членів Північноатлантичного союзу щодо можливого членства України змінилися протягом останніх років. «Уже понад чотири роки спостерігаю за настроями у штаб-квартирі НАТО щодо України. Спершу нас сприймали не надто серйозно. Згодом не розуміли, як це можна зробити. А вже під час останньої зустрічі у Брюсселі фактично всі казали про необхідність нашого прискореного вступу в НАТО», – розповів Полторак. За його словами, підтримка НАТО стала особливо відчутною після подій Керченської кризи 25 листопада 2018 року, коли російські силовики напали на три українські військові кораблі і захопили їх разом із 24 членами екіпажів.

Президент України Петро Порошенко заявляє про намір домогтися якнайшвидшого остаточного схвалення у Верховній Раді змін до Конституції України, які зафіксували б стратегічний курс держави на вступ до НАТО, а також до Європейського союзу. Перше схвалення в парламенті цих змін відбулося в листопаді 2018 року.

Тим часом Угорщина через суперечку з Україною навколо нового українського закону про освіту, що передбачає шкільну освіту головно державною українською, вже тривалий час блокує в НАТО, де рішення ухвалюються лише консенсусом, усі двосторонні заходи щодо зміцнення контактів Північноатлантичного союзу і України, відтак представники Києва можуть брати участь тільки в багатосторонніх заходах НАТО і країн-партнерів.

XS
SM
MD
LG