11:20 25.10.2018

Рейтинг демократичності міст України цього року очолили Чернівці, замикає список Житомир

2 хв читати
Рейтинг демократичності міст України цього року очолили Чернівці, замикає список Житомир

Чернівці, Київ, Хмельницький, Львів та Краматорськ мають найбільший рівень доступу місцевих жителів до управління своїми містами, свідчать результати дослідження "Індекс демократичності міст" за 2018 рік Українського незалежного центру політичних досліджень.

В оприлюдненому в четвер у Києві звіті за підсумками дослідження цього індексу зазначено, що працівники центру оцінювали міста за шкалою показників у групи з високим, середнім і низьким індексом демократичності: 100-75% - високий, 74-50% - середній і 49-25% - низький.

У результаті до групи з високим індексом потрапили Чернівці - 90%, Київ - 76%, Хмельницький - 75%, Львів - 70% і Краматорськ - 66%.

До середньої групи увійшли Черкаси, Івано-Франківськ, Чернігів, Ужгород, Суми, Вінниця, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв і Луцьк, цей індекс становить від 61% до 50%.

Містами з низьким індексом демократичності стали Тернопіль, Рівне, Полтава, Херсон, Дніпро, Кропивницький, Сєвєродонецьк і Харків, індекс яких становить від 49% до 38%. Найнижчий же індекс у Житомира - 29%.

Середній показник якості місцевої демократії в 2018 році становив 55% і порівняно з 2016 роком він продемонстрував зростання на 17%.

Найкращий прогрес за два роки показали Київ, Львів, Хмельницький та Рівне.

Також дослідження засвідчило, що найгірше в містах врегульований механізм загальних зборів громадян і регламент виконкомів місцевих рад. А найбільш демократичне регулювання в таких інструментах, як електронні петиції та бюджет участі.

У рамках дослідження, яке проводилося в травні-серпні 2018 років, було проаналізовано процедури 24 обласних центрів, що регулюють доступ жителів до управління своїми населеними пунктами. Під час дослідження експерти проаналізували 300 рішень місцевих рад.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА