12:07 19.05.2020

Депутат Рудик сумнівається в реальності впровадження системи електронного голосування в Україні

2 хв читати
Депутат Рудик сумнівається в реальності впровадження системи електронного голосування в Україні

Ідея впровадження в Україні системи електронного голосування є нереальною, заявила в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" народний депутат, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації та керівник партії "Голос" Кіра Рудик.

"У цьому випадку я не думаю, що ця історія взагалі має щось спільне з реальністю. Ми повертаємося до нашої історії з "державою в смартфоні": спочатку треба, щоб у всіх були смартфони, потім треба, щоб у всіх був інтернет у цих смартфонах, потім треба, щоб була система технічного забезпечення, щоб всі могли авторизуватися і проголосувати", - сказала Рудик.

Депутат навела як приклад ситуацію із застосунком "Дій вдома", яку не врахували розробники концепту контролю над самоізоляцією громадян через смартфони. "Наприклад, ті самі випадки з "Дій вдома" під час самоізоляції. Величезна проблема, яку передбачили, але не знали, що з нею робити: що робити, якщо у вас розрядився телефон? Відповіді немає. У цьому є велика проблема концепту диджиталізації загалом", - сказала вона.

Керівник партії "Голос" відзначає системні проблеми у сфері відання її комітету, які змушують парламентарів займатися непрофільними питаннями.

"Знаєте, яка у нас головна проблема з тим, щоб прокласти мережі? Я вам скажу: якщо ви будуєте мережі, то у вас їх вкрадуть. Саме тому в країні, де прокласти оптоволокно дорожче штрафу за його крадіжку і продаж, звісно, є сенс його красти. Ви проклали - вам обрізали, ви знову проклали - вам знову вирізали - дуже хороший бізнес. Хтось мені розповідав, що Україна є третім експортером міді у світі. Ось тільки в Україні немає родовищ міді. Тому ось що робить комітет з питань цифрової трансформації - робить так, щоб не крали дроти", - розповіла Рудик.


Повний текст інтерв'ю буде розміщено на головній сторінці сайту агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА