15:31 11.07.2018

Меркель відповіла на критику Трампа заявою про незалежну політику ФРН

2 хв читати
Меркель відповіла на критику Трампа заявою про незалежну політику ФРН

Канцлер ФРН Ангела Меркель відповіла на заяву президента США Дональда Трампа про те, що Німеччину "повністю контролюєт Росія" у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2".

"За нагоди, я б хотіла додати, що я сама відчула те, як частиною Німеччини контролював Радянський Союз. І я дуже рада, що сьогодні ми об'єднана і вільна Німеччина. І тому ми можемо сказати, що ми можемо провадити свою власну незалежну політику та ухвалювати наші власні рішення ", - сказала А.Меркель журналістам на саміті НАТО.

За її словами, "Німеччина багато в чому зобов'язана НАТО і тому, що об'єднання Німеччини відбулося, що Європа сьогодні об'єднана, має багато спільного з НАТО".

"Але Німеччина також багато робить для НАТО", - зазначила А.Меркель.

Вона нагадала, що військовий контингент ФРН є другим за величиною у НАТО, а також те, що Німеччина поставила велику частину військового потенціалу на службу оборонному альянсу і як і раніше дуже активно присутня в Афганістані.

Раніше в середу президент США розкритикував енергетичну угоду між Берліном і Москвою і заявив, що Росія контролює Німеччину за допомогою енергетичних ресурсів.

"Я вважаю, що Німеччина - це заручник Росії, тому що Німеччина отримує так багато енергії від Росії", - сказав Д.Трамп у середу під час робочого сніданку з генеральним секретарем НАТО Єсом Столтенбергом перед початком саміту альянсу.

При цьому нагадав, що колишній канцлер ФРН Герхард Шредер є одним з керівників проекту газопроводу, і що "майже 70% Німеччини буде під контролем Росії за допомогою (поставок - ІФ) природного газу".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА