14:04 12.04.2018

Диктаторські режими використовують соцмережі та кібератаки для руйнування демократії – Яценюк

2 хв читати
Диктаторські режими використовують соцмережі та кібератаки для руйнування демократії – Яценюк

Диктатори розширюють свої сфери впливу і руйнують демократію зсередини держав, заволодівши умами і вибором громадян через інформаційні технології, заявляє засновник фонду "Відкрий Україну", екс-прем'єр України, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк.

"Громадяни всіх наших країн страждають від нового виду політичного зброї – інформаційних технологій, які проникають безпосередньо в голови людей з фейковими новинами, з фразами непримиренності, з hate speach, з тим, щоб керувати думками і голосом наших громадян, щоб руйнувати демократії зсередини. На цьому тлі хто піднімається? Такі, як Путін, як Кім Чен Ин", – сказав він, відкриваючи 11-й Київський безпековий форум у четвер.

Політик зазначив, що під загрозою перебувають ключові цінності світу – свобода слова, віросповідання і право вибору.

За його словами, класичної демократії стає дедалі менше, а в деяких країнах Європи з'явилася "неліберальна демократія".

"Обрані національні уряди в демократичних країнах мають в десятки разів менше влади, повноважень і відповідальності порівняно з тоталітарними й диктаторськими урядами. Обрані національні уряди і президенти іноді мають менше повноважень, ніж платформа Facebook або Twitter", – упевнений А.Яценюк.

Він додав, що соціальні мережі та в цілому інформаційний прогрес у світі мають більше впливу на світові процеси, ніж Рада безпеки ООН.

На думку політика, "лідерство вільного світу" має замінити фейкові новини, затвердити принципи демократії і свободи у світі, переконати громадян у тому, що обрані лідери йдуть правильним шляхом, а також відновити довіру громадян до законно обраної влади. Якщо цього не станеться, А.Яценюк прогнозує, що диктатори знову будуть відновлювати сфери впливу.

"Раніше сфери впливу відновлювали через переговори, закриті або відкриті. Наразі – нові технології. Сфери впливу відновлюють через кібератаки, інформаційні технології і через неприкриті агресії", – заявив він.

Політик зазначив, що так Росія вчинила стосовно України, Грузії та Молдови, і це російський президент робить зараз у Сирії.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА