14:13 27.11.2018

Freedom House закликає владу України дотримуватися прав людини протягом воєнного часу

2 хв читати
Freedom House закликає владу України дотримуватися прав людини протягом воєнного часу

Неурядова правозахисна організація Freedom House закликає українську владу дотримуватися балансу між інтересами національної безпеки та захистом прав людини після введення в дію Верховною Радою указу президента України Петра Порошенка про воєнний стан.

"Українська влада має дотримуватися ретельного балансу між інтересами національної безпеки та захистом прав людини з огляду на реакцію на загрози безпеці країни, які мали місце в Азовському морі, і втіленням положення про воєнний стан", - наводить слова директора програм у Європі та Євразії Freedom House Марка Берендта прес-служба організації у вівторок.

За його словами, запровадження воєнного стану допускає обмеження низки фундаментальних свобод, зокрема свободи зібрань, пересування та самовираження.

"Ми закликаємо українську владу лімітувати застосування будь-яких обмежень прав людини лише необхідними, зосередившись на конкретній загрозі безпеці, а не на широкому застосуванні можливості звужувати свободи. Будь-які обмеження фундаментальних свобод мають бути прозоро обґрунтованими та відповідати принципам демократичного суспільства", - сказав М.Берендт.

Він зазначив, що основні права та свободи, гарантовані Конституцією, мають максимально захищатися в Україні, особливо в міру наближення виборчого сезону-2019.

Як повідомлялося, Верховна Рада 26 листопада затвердила впровадження воєнного стану в низці областей України, оголошеного указом президента Петра Порошенка терміном на 30 діб. Однак наразі не зрозуміло, з якого часу й числа він упроваджується, оскільки в першому варіанті президентського указу значилося: з 14.00 26 листопада терміном на 60 діб. Водночас президент Петро Порошенко у своєму телезверненні заявив, що прийняв рішення про те, що дату впровадження воєнного стану буде скориговано - 9:00 28 листопада 2018 року. Фінальний текст указу, який проголосував парламент, поки що не оприлюднено.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА