09:37 24.10.2019

Дубілет запевняє, що у разі скасування друку документів в офіційній пресі ризиків підміни тексту не буде

2 хв читати
Дубілет запевняє, що у разі скасування друку документів в офіційній пресі ризиків підміни тексту не буде

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет запевнив, що не буде ризиків підміни текстів документів у разі скасування обов'язкового друку законів і підзаконних нормативних актів в офіційній пресі, зазначивши, що документи матимуть електронно-цифровий підпис із зазначенням часу.

"З приводу вчорашнього законопроекту, яким ми хочемо скасувати обов'язкову публікацію законів у друкованих виданнях. Деякі українці захвилювалися, що це може дозволити заднім числом підміняти тексти актів. Мовляв, папір надійніше", - написав Дубілет на своїй сторінці у Facebook у четвер.

Він пояснив, що приводів для занепокоєння немає. Так, міністр зазначив, що оприлюднення актів буде не просто на веб-сторінці, як текст у новинному виданні. "Буде публікуватись документ із накладеним електронно-цифровим підписом (ЕЦП) з міткою часу", - повідомив Дубілет.

За його словами, ЕЦП дає гарантію, що документ неможливо змінити, крім того, всі бачать час накладання ЕЦП на файл.

При цьому Дубілет наголосив, що підробити ЕЦП або змінити час підпису "практично неможливо".

"Для тих, хто все ж вірить у старий добрий папір. Кожен акт, коли приймається, за законом розсилається у паперовому вигляді в усі ключові архіви. Тобто, навіть якщо станеться якийсь апокаліпсис або підміна, папір зможе прийти на допомогу", - зазначив міністр Кабміну.

Він також повідомив, що з приводу вищезазначеного законопроекту в уряді проводилися "досить глибокі дискусії", і Кабмін готовий до обговорення в парламенті.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів ініціює скасування обов'язкового друку законів і підзаконних нормативних актів в урядовому виданні "Урядовий кур'єр". Відповідний законопроект незабаром буде передано до Верховної Ради.

Таке рішення обґрунтовано тим, що на друк і розповсюдження газети держава недоцільно витрачає фінансові, матеріальні та людські ресурси, тоді як вся інформація про закони і підзаконні нормативні акти дублюється на офіційних сайтах органів виконавчої влади.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА