3 лютого 2020, 08:11

Денисе Монастирський, то Аваков чорт?

Після публікації статті ЦПК про те, як "тимчасовий" міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нарощує свій вплив у державі, окремі герої цієї публікації вирішили зрегувати, намагаючись відокремитися від глави МВС.

Наприклад, голова правоохоронного комітету Ради Денис Монастирський спробував у відповіді на матеріал прикрити негативи роботи його комітету тим, що у Раді начебто відбувається нормальна парламентська дискусія.

Мушу сказати, у народного депутата доволі дивні уявлення про нормальність роботи парламентарів.

По-перше, дискусії як такої немає. Правоохоронний комітет досі не обговорює проблеми поліції – структури МВС лишаються чи не єдиними, які буквально охороняються комітетом від обговорення проблем необхідності очищення та зміни керівництва.

Примітно, що свою відповідь Монастирський почав із виправдання за рішення правоохоронного комітету щодо законопроекту про "злодіїв у законі" – документ (N2513) вже рекомендований правоохоронним комітетом до другого читання. І хоч про цей закон не йшлося в нашому матеріалі, все ж хочу звернути увагу голови комітету на таке: звісно, зі "злодіями в законі" боротися треба, але жодні інструменти не допоможуть, якщо це будуть робити ті, хто сьогодні "кришує" організовану злочинність.

Бо віддати ці повноваження псевдореформованій поліції Авакова і нереформованій СБУ, які самі вже давно є частиною системи організованої злочинності, – це не дискусія про вирішення проблеми. Це дискусія винятково про посилення конкретних персонажів та бетонування зашквареної системи.

По-друге, Монастирський як голова комітету особисто посягнув на незалежність інших інституцій: нагадую про правку до КПК, якою він хотів позбавити НАБУ прослушки. Так, він особисто подав руйнівну правку до законопроєкту. Шановний голово комітету, такі дії – це не парламентська дискусія, а спроба заблокувати розвиток такого ненависного вашому патрону НАБУ.

По-третє, Монастирський, схоже, вважає частиною "нормального парламентського процесу" власний законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань, в якому пропонував здійснювати призначення керівника ключового органу фінансових розслідувань без конкурсу.

За документом, мав створитися черговий придаток, в якому керівник не міг самостійно визначати структуру центрального апарату. І поки парламентарі ведуть ось такі "дискусії", економічні і фінансові злочини продовжує розслідувати поліція Авакова разом зі славнозвісним департаментом "К" СБУ. І в цьому випадку бенефеціаром "парламентської дискусії" від Монастирського є його політичний патрон Аваков.

До слова, нагадаю, чому ж очільника правоохоронного комітету називають "людиною Авакова": він працював помічником Антона Геращенка, одного з найближчих соратників глави МВС, а також був експертом у пов'язаному з Геращенком Українському інституті майбутнього.

Хочу наголосити, що ЦПК із задоволенням долучається до дискусій в парламенті. Це нам дозволяє спостерігати за правоохоронним комітетом зокрема. Проте ми змушені констатувати, що більшість "обговорень" завершуються захистом інтересів Авакова, а не просуванням реформ.

Пане Монастирський, не треба соромитися свого політичного патрона: беріть приклад з Антона Геращенка й Олександра Дубінського.

СБУ зливає справу судді Львова з паспортом рф?

Схоже, що СБУ зливає справу судді Львова з паспортом рф Виглядає, що СБУ підігрує звільненому судді Богдану Львову, у якого журналісти СХЕМ знайшли російський паспорт...

Відмазати ''слугу крипти'': як суддя ВАКС Ткаченко рятує нардепа Одарченка після підігрувань Коломойському

Суддя Вищого антикорсуду (ВАКС) Олег Ткаченко знову нагадав про себе. У минулу п'ятницю він частково скасував підозру колишньому "слузі народу" Андрію Одарченку...

Мовчання Банкової. Чому президент ігнорує петицію про "правки Лозового-Іонушаса"

1 лютого суд у Чернівцях закрив справу про спробу незаконного вивезення чоловіків призовного віку до Румунії (за 3-6 тис. дол.). Одного з організаторів затримали – йому загрожувало від 7 до 9 років ув'язнення з конфіскацією...

Чи погодиться комісія з відбору голови НАЗК грати в "підкилимні ігри" Банкової?

Від початку проведення незалежних конкурсів на посади керівників антикорупційних органів Банкова (спочатку – під Порошенком, а потім – під Зеленським) намагалася ці конкурси "хакнути"...

Триває обрання запобіжного заходу потворам, які вкрали в ЗСУ 1,3 млрд грн. Один з підозрюваних – досі при посаді

Триває обрання запобіжного заходу потворам, які вкрали в ЗСУ 1,3 млрд грн. Вчора був суд по Діючому керівнику профільного департаменту Міноборони – Нахкуру...

Офіс Зеленського злякався петиції про скасування "правок Лозового-Іонушаса"

Офіс Зеленського відмовився реєструвати петицію з вимогою скасувати "правки Лозового-Іонушаса". Ще в пʼятницю ми у Центрі протидії корупції (ЦПК) подали від мого імені відповідну петицію на сайт президента...