20:17 12.06.2018

Греція домовилася з Македонією про перейменування цієї країни

1 хв читати
Греція домовилася з Македонією про перейменування цієї країни

Глава уряду Греції Алексіс Ципрас і прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв домовилися про зміну назви колишньої югославської республіки. Остаточно питання буде вирішено після того, як документ затвердять уряди двох країн.

Ципрас розповів, що договір, про який він домовився з Заевим, є гарною операцією для Македонії, якій потрібно внести зміни в свою Конституцію. При цьому грецький прем'єр уточнив, що Афіни ратифікують документ лише після того, як це зробить парламент Македонії.

За словами представника грецького уряду, якого цитує Reuters, країна буде називатися Північною Македонією. Раніше Заєв говорив, що його країна може бути перейменована в Ілінденську Македонію.

Проти перейменування виступила македонська опозиція, голоси якої будуть необхідні для внесення змін до Конституції. Місцеві націоналісти вважають, що поступка Заева завадить багаторічному диспуту з Афінами.

Македонія - колишня югославська республіка. Коли вона отримала незалежність, то її назву не було визнано Грецією. В Афінах пояснили це тим, що в Греції є провінція з аналогічною назвою, а Скоп'є на цій підставі буде на неї претендувати.

В результаті Македонія була перейменована в Колишню Югославську Республіку Македонія, але ця назва греків теж не влаштовувала.

Через суперечку між двома країнами Македонія досі не мала права претендувати на вступ в ЄС, оскільки Греція блокувала будь-які переговори на цю тему.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА