08:15 02.08.2020

Кравчук пропонує представникам окупованого Донбасу чітко формулювати, яким вони бачать майбутнє цих територій

2 хв читати
Кравчук пропонує представникам окупованого Донбасу чітко формулювати, яким вони бачать майбутнє цих територій

Глава делегації України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук вважає, що представники окупованих територій Донецької і Луганської областей повинні чітко сформулювати, яким вони бачать майбутнє так званих ОРДЛО.

 "Судячи з їхніх заяв, "виборів", які там вже відбулися, вони (представники ОРДЛО - ІФ) хочуть автономії, федералізації. Вони хочуть, щоб це була територія з ознаками не тільки якогось "особливого статусу управління", а щоб це була територія з ознаками державності. Тобто вони беруть дуже високо. Росія поки що говорить про "особливий статус", як це записано в Мінських документах. Але там записали так, що ми самі не знаємо, що це таке", - сказав він в ефірі телеканалу "Україна 24" в суботу.

Кравчук нагадав, що коли починалися події на Донбасі, він уже звертався на одному з телеканалів до ватажків так званих "ДНР" і "ЛНР", щоб вони підготували письмові пропозиції про те, що хочуть мати на території цих районів. "Або це "особливий статус", або це щось таке, де є ознаки державності, або це автономія. Напишіть, на які кроки ви могли б піти, щоб був компроміс, щоб можна було домовлятися. Жодної відповіді я не отримав", - зазначив він.

Кравчук наголосив, що говорить про "особливу систему управління" на цих територіях, оскільки, на його думку, там управління не може дублювати ті схеми управління, які існують в інших регіонах, оскільки в ОРДЛО склалася досить складна і не схожа на інші регіони України ситуація.

Кравчук вважає, що Україна не повинна вести переговори з представниками ОРДЛО на рівні президента країни, на високому державному рівні, але потрібно шукати формати, коли можуть вести діалог інші учасники переговорів, наприклад, цим може зайнятися в разі призначення членом делегації в ТКГ перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін.

 "Там є люди, які не зав'язані на суто політичних питаннях. Можливо, є вчені, ще хтось. Можна створити з того, і з того боку, і почати говорити на цьому рівні. Щоб це не виглядало одразу як державний рівень. І коли вони напишуть якусь дорожню карту, і цю карту узгодять, тоді можна буде ставити питання на більш високому рівні для остаточного рішення", - пояснив він.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА