11:29 28.09.2018

До КС надійшов президентський проект конституційних змін щодо інтеграції України в ЄС і НАТО

2 хв читати
До КС надійшов президентський проект конституційних змін щодо інтеграції України в ЄС і НАТО

До Конституційного суду України (КС) надійшло звернення Верховної Ради щодо відповідності Конституції президентського законопроекту (№9037) про внесення змін до Основного закону в частині закріплення стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО.

"27 вересня до Конституційного суду України надійшло конституційне звернення Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) (№9037) вимогам ст. 157 і ст. 158 Конституції України", - зазначено на сайті КС у п'ятницю.

Як повідомлялося, 20 вересня Верховна Рада внесла до порядку денного сесії та направила до Конституційного суду президентський законопроект (№9037) про внесення змін до Основного закону в частині закріплення стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО.

Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України Верховна Рада може розглянути лише за наявності висновку Конституційного суду щодо відповідності ініціативи вимогам ст.157 і 158 Основного закону.

Після отримання висновків КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект щонайменше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, парламент може голосувати за нього для ухвалення в цілому. Для цього знадобиться щонайменше 300 голосів парламентаріїв. Таку процедуру встановлено в Конституції України.

Згідно з запропонованими змінами, у повноваженнях Верховної Ради буде "реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору".

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО. А Кабінет Міністрів країни, у свою чергу, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі до конституційних змін пропонується закріпити, що Верховна Рада підтверджує "європейську ідентичність Українського народу та незворотність європейського і євроатлантичного курсу України".

Крім того, глава держави пропонує з перехідних положень Конституції вилучити норму про те, що "використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

У цьому контексті, звертаючись раніше в четвер до парламенту зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України, П.Порошенко зазначив, що в запропонованому ним законопроекті "з Конституції пропонується викреслити норму, яка дозволяє базування Чорноморського флоту (РФ - ІФ) в Україні". "Після того як повернемо Крим, російської бази в Севастополі більше не буде!" - заявив глава Української держави.

Президентський законопроект зареєстровано в парламенті в понеділок, 3 вересня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

"УДАР Віталія Кличка" пропонує ввести декларування  відсутності зв'язків з рф для бізнесу

Іспанія визнає державу Палестина в кордонах 1967 року - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА