17:51 11.06.2018

Мінрегіон пропонує впровадити параметричний метод нормування у будівництві для введення інновацій

2 хв читати
Мінрегіон пропонує впровадити параметричний метод нормування у будівництві для введення інновацій

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України пропонує ввести параметричний метод нормування у будівництві замість наявного розпорядчого для впровадження інноваційних рішень, повідомила прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, відповідні зміни міністерство пропонує в законопроекті №6577 "Про внесення змін до закону України "Про будівельні норми".

"У більшості розвинених країн застосовується параметричний метод при формуванні вимог будівельних норм. В Україні ми досі керуємося розпорядчим методом, який не роз'яснює ні цілей, ні функцій, ні критеріїв їх виконання та є, по суті, жорсткою інструкцією, яка не передбачає використання нових технологій та альтернативних рішень у будівництві", - пояснив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Параметричний метод нормування передбачає встановлення параметрів, яким має відповідати об'єкт, наприклад, цілей, функціональних вимог, критеріїв щодо безпеки та якості, замість жорстких імперативних приписів.

"Наприклад, згідно з розпорядчим методом ширина коридору в житлових будинках від дверей квартир до виходу у сходову клітку має бути запроектована не менше 3 м, без уточнення цілей. Відповідно до параметричного методу, ширина коридору проектується з розрахунком, що у разі виникнення пожежі можна безпечно і швидко евакуювати людей з будівлі. Ціль - забезпечення безпечної евакуації людей з будинку в разі виникнення пожежі. Критерій - час евакуації. Вимоги до експлуатаційних характеристик і показників - відстань від дверей", - пояснили в прес-службі Мінрегіону.

Таким чином, впровадження цього методу скоротить кількість необґрунтованих норм і дасть змогу проектувальникам використовувати альтернативні проектні рішення у будівництві.

Крім того, Мінрегіон планує прийняти нову державну будівельну норму (ДБН), що дозволяє склити балкони і лоджії під час проектування будинків.

Згідно з ДБН, склити балкони або лоджії з шириною не менше ніж 1,2 м можна, якщо площа скління становить не менше ніж 50% від площі зовнішніх стін балконів, а сумарна ширина вікон становить не менше ніж 1,2 м, і вони відчиняються на сторону балкона.

За словами Л.Парцхаладзе, це запобіжить самовільному склінню балконів, поліпшить зовнішню естетику будівель і розширить можливості пожежної безпеки жителів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА